Orange wprowadza Antywirus MMS

Orange wprowadza Antywirus MMS13.01.2009 21:02
Orange wprowadza Antywirus MMS
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Przedstawiciele firmy Orange poinformowali o uruchomieniu bezpłatnej usługi Antywirus MMS. Zapobiega ona rozprzestrzenianiu złośliwego oprogramowania poprzez wiadomości multimedialne zwiększając tym samym bezpieczeństwo użytkowników telefonów komórkowych.

Nowa usługa automatycznie skanuje każdą wiadomość wysłaną z sieci Orange i do sieci Orange. Następnie decyduje o jej dostarczeniu lub zablokowaniu i natychmiastowym skasowaniu.

Jeżeli niebezpieczne oprogramowanie zostanie wykryte w wiadomości wysłanej z telefonu pracującego w innej sieci, adresat otrzyma informację o próbie przesłania niebezpiecznego MMS-a i jego zablokowaniu przez Orange Antywirus MMS. Jeżeli natomiast taką wiadomość zechce przesłać użytkownik telefonu Orange, nadawca otrzyma podobną informację oraz wskazówki pomagające usunąć problem za pomocą opracowanej przez zespół antywirusowy Fortinet aplikacji FortiCleanUp - http://wap.orange.pl/avmms.

W informacji prasowej czytamy również, że "nadawca zablokowanego MMS-a wysyłanego z sieci Orange nie jest obciążany jego kosztem ani kosztem przesłania informacji o wykrytym wirusie. Licencja na użytkowanie programu FortiCleanUp jest dostarczana bezpłatnie, za zgodą spółki Fortinet".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)