Orange rusza z LTE!

Orange rusza z LTE!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos / WP.PL

11.09.2013 09:30, aktual.: 11.09.2013 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie uruchomiliśmy pierwsze nadajniki LTE w centrum Warszawy. W kolejnych miesiącach zasięg najszybszego, mobilnego dostępu do internetu znajdziecie także wybranych miejscach na Pomorzu, Śląsku i w Wielkopolsce. Łącznie będzie to około 900 stacji bazowych - napisał na blogu rzecznik Orange Wojciech Jabczyński.

_ LTE oferujemy w formie testowej, jako "przetarcie" przed kompleksowym wdrożeniem, które planujemy na przyszły rok. Z usługi mogą skorzystać ci z was, którzy mają oferty: Orange Free, Orange Free na Kartę, Orange Free Net i Business Everywhere. Nie ma żadnych dodatkowych opłat. Włączacie i korzystacie. Wystarczy mieć modem lub komputer zdolny do pracy w nowej technologii, a w przypadku usług na kartę starter Orange oznaczony logo LTE, które właśnie wprowadzamy do sprzedaży _ - napisał Jabczyński.

LTE w Centertelu jest świadczone na częstotliwości 1800 MHz. Było to możliwe dzięki podpisaniu aneksu do umowy o współpracy z T-Mobile i wzajemnym wykorzystywaniu zasobów sieciowych.

_ Oczywiście nie zmieniamy planów uzyskania dodatkowego pasma z tzw. dywidendy cyfrowej. Aukcja ma się odbyć do końca roku. Naszym celem jest zaoferowanie usług LTE na pasmach 800/1800 MHz prędkością do 150 Mb/s dla 99 proc. populacji kraju _ - kończy swój wpis rzecznik.

W komunikacie giełdowym z kolei można przeczytać, że Centertel będzie korzystać z częstotliwości 4. należących do T-Mobile za wynagrodzeniem płatnym przez 14,5 lat. W przyszłości współpraca może także zostać rozszerzona na inne pasma częstotliwości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)