Orange Ekstra Numer

Orange Ekstra Numer

15.03.2011 09:51, aktual.: 15.03.2011 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Potrzebujesz drugiego numeru telefonu, a nie chcesz nosić dwóch aparatów telefonicznych? Orange przygotował innowacyjną usługę, która umożliwia posiadanie dwóch numerów telefonu komórkowego na jednej karcie SIM!

Obraz

Dotychczasowy numer główny oraz nowy Orange Ekstra Numer są jednocześnie widoczne w sieci i mogą przyjmować połączenia i SMSy. Orange Ekstra Numer jest w pełni niezależnym numerem telefonu, z którego można wykonywać połączenia, wysyłać SMSy i MMSy. Usługa ta działa zarówno w taryfach indywidualnych jak i biznesowych.

Orange Ekstra numer sprawdza się idealnie, kiedy nie chcesz podawać swojego głównego numeru np. przy sprzedaży przedmiotów na serwisach aukcyjnych/ogłoszeniowych, rejestracjach na serwisach randkowych lub po prostu, gdy chcesz posiadać dodatkowy numer w jednym telefonie komórkowym. Co ważne wszystkie połączenia przychodzące na Orange Ekstra Numer są zaznaczone przez znacznik #2 dołączony do numeru telefonu dzwoniącego. Tak, więc zawsze wiesz, na jaki numer jest połączenie przychodzące. Jeśli Twoje ogłoszenie jest już nieaktualne, w każdej chwili możesz wyłączyć usługę i nikt nie będzie zawracał Ci głowy w sprawie nieaktualnego ogłoszenia.

Obraz

Orange Ekstra Numer można aktywować na dwa sposoby:
- wyślij SMSa o treści EN na bezpłatny numer 8041 lub
- wybierz krótki kod 121# i wciśnij przycisk połączenia
Aktywacja usługi zostanie potwierdzona SMSem zawierającym przydzielony numer oraz datę jego ważności. Po upłynięciu okresu ważności usługa zostanie automatycznie przedłużona. W przypadku ofert na abonament i ofert mix będzie to w pierwszym dniu kolejnego cyklu rozliczeniowego. Dla ofert na kartę nastąpi to po miesiącu od aktywacji usługi.

Koszt aktywacji usługi to 3zł, a opłata za przedłużenie ważności usługi o kolejny miesiąc wynosi 3 zł.

Zarządzanie usługą jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy wybrać krótki kod i zatwierdzić przyciskiem połączenia:

1212# - przełączanie połączeń wychodzących na Orange Ekstra Numer
1211# - powrót do numeru głównego
122# - sprawdzanie, który numer jest ustawiony do połączeń wychodzących
1141# - sprawdzenie numeru i daty ważności usługi
1149. - rezygnacja z usługi

Wykonywanie połączeń z Orange Ekstra Numeru wymaga zasilenia jego konta jak standardowej oferty na kartę. Można także przelać środki z innego numeru w ofercie na kartę lub doładować z telefonu z rachunkiem. W trakcie wykonywania pierwszego połączenia należy wybrać język dla komunikatów systemowych.

Spodobał Ci się nowy numer i chcesz go mieć na dłużej? Jeśli chcesz, możesz przenieść Orange Ekstra Numer na oddzielną kartę SIM. Wystarczy, że wyślesz SMSa o treści SIM na bezpłatny numer 8041. W odpowiedzi otrzymasz SMSa z Twoim wirtualnym numerem SIM. Udaj się z nim do najbliższego salonu Orange, gdzie dokonasz darmowej migracji. Po migracji możesz wybrać dowolną ofertę Orange.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (49)
Zobacz także