Opera: torrentowa luka załatana

Opera: torrentowa luka załatana

23.05.2007 11:30, aktual.: 23.05.2007 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Autorzy popularnej przeglądarki Opera zalecili użytkownikom programu jak najszybsze uaktualnienie go do wersji 9.21. Okazało się, że w zabezpieczeniach wcześniejszych wersji przeglądarki jest krytyczny błąd, który może posłużyć nieautoryzowanym użytkownikom do przejęcie kontroli nad komputerem z systemem Windows.

Problem dotyczy wbudowanego do Opery modułu odpowiedzialnego za obsługę protokołu BitTorrent - luka umożliwia skuteczne zdalne zaatakowanie systemu i przejęcie nad nim kontroli. Błąd uznano za krytyczny, ponieważ atak może zostać przeprowadzony przy minimalnym udziale użytkownika - wystarczy bowiem, iż kliknie on na odpowiednio zmodyfikowany odnośnik torrent.

_ "Podsunięcie Operze takiego pliku spowoduje wystąpienie błędu przepełnienia bufora. To z kolei pozwoli "napastnikowi" na uruchomienie w systemie nieautoryzowanego kodu" _ - czytamy w alercie opublikowanym przez Opera Software.

Lukę wykryli specjaliści z firmy Verisign.

Przedstawiciele Opery zalecają osobom korzystającym z Opery w systemie Windows, aby jak najszybciej uaktualnili program do udostępnionej w minionym tygodniu wersji 9.21.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)