Opera: torrentowa luka załatana

Opera: torrentowa luka załatana

Opera: torrentowa luka załatana
23.05.2007 11:30, aktualizacja: 23.05.2007 13:16

Autorzy popularnej przeglądarki Opera zalecili użytkownikom programu jak najszybsze uaktualnienie go do wersji 9.21. Okazało się, że w zabezpieczeniach wcześniejszych wersji przeglądarki jest krytyczny błąd, który może posłużyć nieautoryzowanym użytkownikom do przejęcie kontroli nad komputerem z systemem Windows.

Problem dotyczy wbudowanego do Opery modułu odpowiedzialnego za obsługę protokołu BitTorrent - luka umożliwia skuteczne zdalne zaatakowanie systemu i przejęcie nad nim kontroli. Błąd uznano za krytyczny, ponieważ atak może zostać przeprowadzony przy minimalnym udziale użytkownika - wystarczy bowiem, iż kliknie on na odpowiednio zmodyfikowany odnośnik torrent.

_ "Podsunięcie Operze takiego pliku spowoduje wystąpienie błędu przepełnienia bufora. To z kolei pozwoli "napastnikowi" na uruchomienie w systemie nieautoryzowanego kodu" _ - czytamy w alercie opublikowanym przez Opera Software.

Lukę wykryli specjaliści z firmy Verisign.

Przedstawiciele Opery zalecają osobom korzystającym z Opery w systemie Windows, aby jak najszybciej uaktualnili program do udostępnionej w minionym tygodniu wersji 9.21.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)