Opera rządzi na Androidzie

Opera rządzi na Androidzie

Opera rządzi na Androidzie
26.08.2014 13:04

Opera Software ogłosiła dzisiaj, że z Opery na smartfonach z Androidem korzysta już ponad 100 mln aktywnych użytkowników, dwa razy więcej niż w zeszłym roku.

Indie, Chiny, Indonezja, Rosja i Meksyk to kraje z największą liczbę użytkowników Opery na Androida. - Pracujemy ciężko, by stworzyć szybkie, bezpieczne i łatwe w obsłudze przeglądarki i jestem bardzo szczęśliwy, że mamy już ponad 100 milionów użytkowników smartfonów na świecie - powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. - Chcemy stworzyć świat ze swobodnym dostępem do internetu. Mobilna sieć jest absolutnie kluczowa przy spełnieniu tego celu - dodaje.

Najpopularniejszą aplikacją Opery na Androida jest Opera Mini, za którą znajduje się przeglądarka Opera i Opera Max. Opera Mini kompresuje strony do zaledwie 10% ich pierwotnego rozmiaru, co umożliwia użytkownikom szybszy dostęp do treści. Kompresja danych zapewnia dobrą jakość przeglądania nawet przy wolnym połączeniu. Umożliwia też bardziej swobodne korzystanie z taryf operatorów.

Użytkownicy Opery w niektórych krajach mogą także obniżyć zużycie danych dzięki Operze Max. Stworzona dla telefonów z Androidem, Opera Max jest odpowiedzą Opery na masowe zapotrzebowanie na wideo, zdjęcia i inne multimedia w telefonie. Umożliwia kompresję danych zużywanych przez różne aplikacje smartfonowe.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tak tanio jeszcze nie było!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)