Opera Mini v4 - wersja finalna

Opera Mini v4 - wersja finalna

08.11.2007 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedna z najlepszych przeglądarek internetowych mobilnego świata, Opera Mini, doczekała się oficjalnej, czwartej już odsłony. Nowa wersja jest znacznie szybsza, o wiele bardziej funkcjonalna, bezpieczniejsza i co ważne w dalszym ciągu darmowa.

Istotą przeglądarki Opera Mini jest fakt, że nim strona zacznie być wyświetlana na telefonie, serwer Opery przetwarza treści na łatwiejsze do wyświetlenia przez telefon i bardziej skompresowane. Czwarta wersja przeglądarki, w przeciwieństwie do poprzednich, realizuje tą kompresję bez zmiany oryginalnego układu strony. Wstępnie wyświetlany jest konspekt strony, zaś kliknięcie na interesującym nas fragmencie, powoduje powiększenie go do rozmiaru wygodnego dla odczytania na niewielkim ekranie telefonu.

Testy czwartej wersji zostały zakończone i ze strony producenta, można bezpłatnie pobrać najnowszą wersję przeglądarki. Wersja finalna uzyskała możliwość szybkiej synchronizacji zakładek, z Operą na komputerze. Oznacza to dostęp do ulubionych stron w każdej sytuacji, na ekranie telefonu, bez pracochłonnych manewrów. Napisana praktycznie od nowa aplikacja, przynosi ze sobą szybsze przewijanie stron, prostszą nawigację i poprawione wyświetlanie witryn. Została zoptymalizowana do pracy w urządzeniach BlackBerry, uzyskała także możliwość obrotu obrazu, dla lepszego odwzorowania stron w trybie panoramicznym. Program pracuje bardzo szybko i stabilnie, obsługując połączenia szyfrowane, a stopień dodatkowej kompresji wyświetlanych treści, może być regulowany w zależności od potrzeb. Od dłuższego czasu standardem jest też obsługa RSS.

Na stronie producenta, prócz samej aplikacji, odnaleźć można ciekawy symulator, obrazujący działanie Opery Mini.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)