Opera Mini 4 beta do pobrania

Opera Mini 4 beta do pobrania

19.06.2007 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opera Software zaprezentowała wersję testową swojej nowej przeglądarki przeznaczonej do urządzeń mobilnych o nazwie kodowej Dimension. Oprócz całkowicie przebudowanego interfejsu zmieniono podejście do przeglądania stron internetowych - od teraz ma być tak samo jak w tradycyjnym pececie.

Program jest dostępny pod adresem http://www.operamini.com/beta i choć trzeba przebrnąć przez ogromną listę urządzeń, to dzięki intuicyjnym wskazówkom nie powinno być z tym problemów.

Do nowości należy nowy system powiększania fragmentów stron internetowych ( znany z wydania Opery na konsolę Nintendo Wii ), który pozwala na zbliżenie fragmentu strony, aby można było wygodnie przeglądać tekst i grafikę na niewielkich wyświetlaczach. Jak zapewnia producent, nowa wersja przeglądarki ma być dwukrotnie szybsza niż konkurencyjne rozwiązania.

_ "Jesteśmy bardzo podekscytowani wzrostem liczby użytkowników Opery Mini." _ - powiedział Jon von Tetzchner, szef Opera Software. _ "Uwagi ze strony beta-użytkowników pozwolą nam udoskonalić program i jesteśmy im bardzo wdzięczni za ich starania. Nasza przeglądarka odniosła sukces właśnie dzięki użytkownikom." _ Według danych przedstawionych w komunikacie prasowym, ponad 15 milionów ludzi skorzystało z Opery Mini od jej premiery w 2006 r. Obejrzyj wywiad z Jonem von Tetzchnerem, którego udzielił on redakcji PC World Komputer z okazji otwarcia biura Opery w Polsce. - http://www.idg.pl/tv/tvbeta.asp?wolne=0&id=113860

Funkcje, dla których warto zainstalować Operę Mini 4 beta:

- tradycyjne przeglądanie stron, znane z komputerów;
- automatyczne ustawienie wyświetlania strony na początku tekstu;
- wirtualna myszka do przewijania i przesuwania;
- zaawansowany system przewijania strony;
- duża szybkość działania;
- zmniejszanie obrazków;
- menu kontekstowe;
- obsługa CSS

Więcej informacji znajdziesz w komunikacie prasowym - http://www.opera.com/pressreleases/en/2007/06/19/. Warto również obejrzeć prezentację nowej przeglądarki - kliknij tutaj - http://www.operamini.com/beta/demo/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także