Opera 20 jest ładna

04.03.2014 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka to program, z którego najprawdopodobniej korzystasz najczęściej. Dlatego, jak z każdym przedmiotem zaprojektowanym do codziennego użycia, warto, by była wydajna, niezawodna, ale także stylowa. Czy taka jest nowa Opera?

Opera kompletnie przebudowała swoją przeglądarkę, nadając jej nowy wygląd. Ciekawe wzornictwo, nowy schemat kolorystyczny, nowe ikony i motywy mają zapewnić elegancję przeglądania. Dzięki nowemu wzornictwu, geometrycznym kształtom i jednokolorowym ikonom, przeglądarka, zdaniem Opery, jest bardziej przejrzysta,

Operowe funkcje, takie jak "Odkrywaj", zapewniają nowy sposób znajdowania i interakcji z treściami w sieci. Funkcja "Odkrywaj" to miejsce, które gromadzi w przeglądarce ciekawe wiadomości i treści z takich kategorii jak np. sport lub technologie.

Funkcja Schowek umożliwia gromadzenie wycinków zapisanych stron w jednym miejscu, tak by można było je porównać w postaci własnej wizualnej listy interesujących treści. Innym przykładem wizualizacji w przeglądarce jest odświeżony obraz dysku w Operze 2. na Mac, udostępnionej dzisiaj. Norweskie trolle poprowadzą cię teraz przez proces instalacji.

By nadać przeglądarce bardziej natywny wygląd, projektanci spędzają długie miesiące, rysując, dopracowując i testując rozwiązania odpowiadające systemowi operacyjnemu. Jest coraz więcej drobnych różnic w wyglądzie wersji na Windows i Mac, takich jak umiejscowienie przycisku "zamknij" na karcie albo styl ikon, który wpisuje się w graficzną linię systemu operacyjnego. Integracja Opery z systemami operacyjnymi została także ostatnio wzbogacona przez dodanie wsparcia dla Windows Jump Lists i trybu prezentacji Mac OS.

Dzięki najnowszej wersji użytkownicy mogą przeciągać strony pomiędzy szybkim wybieraniem a paskiem zakładek. Inne nowości obejmują dodanie szybkiego wybierania, Schowka i funkcji Odkrywaj do menu, a także ulepszenia rozszerzeń.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Już oficjalnie możemy dzielić się grami na Steamie"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)