Opera 11 jest gotowa

Opera 11 jest gotowa

Opera 11 jest gotowa
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
16.12.2010 15:04, aktualizacja: 17.12.2010 10:26

Opera Software opublikowała kolejną wersję przeglądarki WWW. Opera 11 została przygotowana w wariantach dla Windows, Mac OS-a X, Linuksa i FreeBSD.

Najważniejszymi usprawnieniami w tym wydaniu aplikacji są: obsługa rozszerzeń (zapowiedziana przed dwoma miesiącami) i grupowanie kart; z obydwoma można się było zapoznać, instalując wcześniej Operę 1. beta.

Dodatkowo Norwegowie przygotowali animowany przewodnik po znanych już od dawna gestach myszy –. włącza się go po naciśnięciu i przytrzymaniu prawego przycisku "gryzonia". W pasku adresu przeglądarka pokazuje ponadto poziom bezpieczeństwa wczytanej witryny i ostrzega na przykład przed połączeniem ze stronami rozpowszechniającymi malware. Wśród opcji konfiguracyjnych wtyczek (Menu | Ustawienia | Preferencje | Zaawansowane | Zawartość) pojawiła się pozycja Włącz obsługę wtyczek tylko na żądanie; uaktywnienie jej – zdaniem producenta – zwiększa wydajność przeglądarki o 30%.

Rozszerzenia do Opery znajdziemy na tej stronie. Z listą wszystkich funkcji i usprawnień zapoznamy się natomiast w komunikacie prasowym towarzyszącym nowej przeglądarce i w sekcji Opera Features Information.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)