Onion Goggles - okulary do krojenia cebuli

Onion Goggles - okulary do krojenia cebuli
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.08.2012 13:01

Cebula to cenny i smaczny składnik wielu dań. Niestety, krojenie tego warzywa kosztuje nas zawsze wiele łez. Onion Goggles to gadżet, który ma temu zapobiec.

Bez cebuli trudno wyobrazić sobie większość sałatek, duszonych mięs czy zup. Niestety, przygotowywanie tego warzywa to droga przez mękę. Cebula zawiera organiczne związki i siarki, które w czasie jej krojenia ulatniają się i jeśli zetkną się z wodą - rozpuszczają się w niej, tworząc między innymi kwas siarkowy. To on szczypie nas w oczy i wywołuje łzawienie.

Istnieje wiele lepiej lub gorzej działających sposobów mających zapobiec temu niemiłemu uczuciu. Być może lepsze od babcinych rad będą jednak okulary, a konkretnie Onion Goggles. Ich szkła otoczone są gumą i –. podobnie jak okulary pływackie – chronią nasze oczy przed dostaniem się do nich substancji z zewnątrz, w tym przypadku wywołujących łzy gazów. Okulary nie są co prawda zbytnio twarzowe, ale w kuchni nie musimy przecież wyglądać szczególnie pociągająco. Poza tym, zalani łzami, nie prezentowalibyśmy się lepiej.
Onion Goggles kosztują około 20 dolarów.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)