OLX wprowadza limity. Zobacz, co się zmieni

OLX wprowadza limity. Zobacz, co się zmieni
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Adam Bednarek

30.01.2018 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wystawiający przedmioty na OLX będą musieli liczyć się z tym, że nie wszystkie ogłoszenia będą darmowe. Serwis z ogłoszeniami wprowadza limity w kategorii Dom i Ogród.

Użytkownicy prywatni od 1 lutego 2018 roku za darmo będą mogli wystawić ograniczoną liczbę produktów z kategorii Dom i Ogród. Np. na materiały budowlane wprowadzono limit 2 ogłoszeń, na meble 5, a na sprzęt AGD - 3. Pełną tabelkę zobaczyć można na stronie OLX.

Serwis zapewnia jednak, że większość użytkowników nie powinna boleśnie odczuć tych zmian. Dlaczego?

"Przedmioty takie jak meble należą do grupy towarów, które przez osoby prywatne sprzedawane są raczej okazyjnie – dla przykładu, nawet w trakcie przeprowadzki czy remontu będziemy chcieli sprzedać najprawdopodobniej jedną, dwie szafki, kanapę, może biurko, lub ewentualnie całość w komplecie" - czytamy na blogu OLX.

Jeżeli ktoś jednak chce wystawić więcej przedmiotów, wtedy musi dopłacić. Dodatkowe jedno ogłoszenie za meble wyniesie 5 zł, za sprzęt AGD 3 zł, a np. za przedmiot z kategorii wyposażenie wnętrz zapłacimy 2 zł.

Obraz
© Olx

OLX wprowadzi też funkcję kupowania pakietów - 10 ogłoszeń na meble wyceniono na 48 zł, zaś przy 50 ogłoszeniach trzeba zapłacić 213 zł. W tym wliczony jest 15 proc. rabat.

Co ważne, każde ogłoszenie dodane w ramach darmowego limitu “zajmie” na 30 dni jedno miejsce w ramach limitu. Przedwczesne zakończenie ogłoszenia nie sprawi, że od razu będzie można ponownie wystawić przedmiot za darmo. Kolejne darmowe ogłoszenia także będą zostać dodane dopiero po 30 dniach - wyjaśnia OLX.

Nowością na OLX jest również to, że użytkownicy biznesowi będą mogli założyć na OLX swój sklep.

Wprowadzenie limitu darmowych ogłoszeń jak widać oznacza, że OLX nie obawia się darmowej konkurencji ze strony Facebooka. Ciekawe, czy więcej osób zacznie korzystać z facebookowego serwisu z ogłoszeniami, by uniknąć opłat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)