Okap dla wielbicieli geometrii: Rubik

Okap dla wielbicieli geometrii: Rubik
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.09.2012 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz
© (fot. Materiały producenta)

Firma Falmec wprowadziła do swojej oferty okap w kształcie sześcianu, który najlepiej będzie prezentował się w nowoczesnych kuchniach. Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach: czarnym i białym.

Rubik to okap, który można zainstalować w dowolnym miejscu kuchni, gdyż nie wymaga podłączenia do kanału wentylacyjnego. Dzięki E.ion System urządzenie nie tylko filtruje, ale i równocześnie oczyszcza powietrze. Producent zapewnia, że po przejściu przez okap jest ono czystsze o nawet 75–90 procent. Tak wysoką skuteczność urządzenie zawdzięcza procesowi jonizacji.

U góry okapu umieszczono czujnik, który wygląda jak zielony listek. Sprawia on, że wyciąg pozostawiony w stanie czuwania stale monitoruje jakość powietrza w kuchni, a wynik tych pomiarów zobaczymy od razu, ponieważ kolor listka zmienia się w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza. Gdy listek jest zielony, to wszystko w porządku, jeśli natomiast zmienia barwę na żółtą, oznacza to, że powietrze jest zanieczyszczone, a wówczas Rubik uaktywni się, by je oczyścić. Zajmie mu to stosunkowo niewiele czasu dzięki silnikowi o wydajności 450 m3/h.

Do wyboru mamy 4 prędkości działania okapu. Dzięki sterowaniu sensorowemu urządzenie jest łatwe i wygodne w obsłudze. Rubik został wyposażony w wyciąg szczelinowy z hartowanym szkłem, dwuskładnikowy filtr węglowy Carbon ZEO, który podlega regeneracji, a także wymienny metalowy filtr przeciwtłuszczowy.

Nowoczesny, geometryczny design urządzenie zawdzięcza przede wszystkim wykończeniu z hartowanego drukowanego szkła – czarnego lub białego. Urządzenie efektownie podświetlają diody LED.

Okap Rubik kosztuje ok. 8500 zł.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)