Okap dla wielbicieli geometrii: Rubik

Okap dla wielbicieli geometrii: Rubik
03.09.2012 11:10
Okap dla wielbicieli geometrii: Rubik
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
288761915868592275
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały producenta)

Firma Falmec wprowadziła do swojej oferty okap w kształcie sześcianu, który najlepiej będzie prezentował się w nowoczesnych kuchniach. Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach: czarnym i białym.

Rubik to okap, który można zainstalować w dowolnym miejscu kuchni, gdyż nie wymaga podłączenia do kanału wentylacyjnego. Dzięki E.ion System urządzenie nie tylko filtruje, ale i równocześnie oczyszcza powietrze. Producent zapewnia, że po przejściu przez okap jest ono czystsze o nawet 75–90 procent. Tak wysoką skuteczność urządzenie zawdzięcza procesowi jonizacji.

U góry okapu umieszczono czujnik, który wygląda jak zielony listek. Sprawia on, że wyciąg pozostawiony w stanie czuwania stale monitoruje jakość powietrza w kuchni, a wynik tych pomiarów zobaczymy od razu, ponieważ kolor listka zmienia się w zależności od stopnia zanieczyszczenia powietrza. Gdy listek jest zielony, to wszystko w porządku, jeśli natomiast zmienia barwę na żółtą, oznacza to, że powietrze jest zanieczyszczone, a wówczas Rubik uaktywni się, by je oczyścić. Zajmie mu to stosunkowo niewiele czasu dzięki silnikowi o wydajności 450 m3/h.

Do wyboru mamy 4 prędkości działania okapu. Dzięki sterowaniu sensorowemu urządzenie jest łatwe i wygodne w obsłudze. Rubik został wyposażony w wyciąg szczelinowy z hartowanym szkłem, dwuskładnikowy filtr węglowy Carbon ZEO, który podlega regeneracji, a także wymienny metalowy filtr przeciwtłuszczowy.

Nowoczesny, geometryczny design urządzenie zawdzięcza przede wszystkim wykończeniu z hartowanego drukowanego szkła – czarnego lub białego. Urządzenie efektownie podświetlają diody LED.

Okap Rubik kosztuje ok. 8500 zł.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)