Oferta na szóstkę – CyberOchrona w Orange za darmo w planach 5G

Oferta na szóstkę – CyberOchrona w Orange za darmo w planach 5G
Oferta na szóstkę – CyberOchrona w Orange za darmo w planach 5G
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Canon EOS R
Oskar Ziomek

20.10.2023 12:28

Dzieci wróciły do szkół, co oznacza konieczność zmierzenia się z wieloma – często nowymi - obowiązkami. Niektórzy rodzice z pewnością zastanawiają się, czy nie jest to odpowiedni moment na wprowadzenie swojej pociechy w świat telekomunikacji. Smartfon i własny numer to spora odpowiedzialność, ale i potencjalne zagrożenia. Decydując się na taki zakup, warto pochylić się nad propozycją Orange – oferowana za darmo we wszystkich planach 5G z abonamentem komórkowym CyberOchrona to wyjątkowa możliwość na rynku.

CyberOchrona to usługa, który w tle zadba o bezpieczeństwo użytkownika smartfona. Analizuje znane zagrożenia i chroni przed skutkami klikania niebezpiecznych linków. Do sieci nie trafią loginy i hasła użytkownika, a dane zapisane w urządzeniu pozostaną bezpieczne. CyberOchrona jest również świetnym narzędziem w rękach rodzica. Dzięki niej nie trzeba obawiać się, że dziecko trafi w sieci na niedozwolone treści, wszystko można bowiem skonfigurować.

Jak działa CyberOchrona w Orange?

Cyberprzestrzeń jest dziś przepełniona zagrożeniami, a oszuści mogą podjąć próbę zaatakowania nas w zasadzie na każdym kroku, wykorzystując do tego spoofing telefoniczny, spreparowane strony, fałszywe SMS-y i socjotechnikę podczas rozmów przez przejęte konta komunikatorów. Wszystkich ataków nie da się rozpoznać, a jeśli użytkownikiem smartfona jest dziecko, dochodzi problem większej ufności.

Duża odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, których zadaniem jest edukacja najmłodszych, ale nie nad wszystkim da się zapanować. To tutaj przewidziano miejsce dla CyberOchrony. W każdym z planów 5G z abonamentem komórkowym dla klienta indywidualnego w Orange usługa jest dostępna za darmo i na bieżąco dba o bezpieczeństwo użytkownika telefonu. Orange bada znane ataki w sieci i blokuje zagrożenia, zanim trafią do telefonu użytkownika. To skuteczne zabezpieczenie przed tym, aby dane takie jak loginy czy hasła nie trafiły do sieci.

W praktyce CyberOchrona zabezpiecza użytkownika smartfona przed szkodliwym oprogramowaniem wykradającym dane, oprogramowaniem ransomware, które jest wykorzystywane na potrzeby ataków bazujących na żądaniach okupu, oraz przed szeroko rozumianym phishingiem. We wszystkich z nich kluczowa jest bowiem interakcja użytkownika w odpowiedzi na otrzymaną wiadomość. Problem zaczyna się najczęściej od kliknięcia fałszywego linku, a CyberOchrona powstrzyma ładowanie strony docelowej, jeśli wybrana witryna jest znana jako spreparowana.

CyberOchrona w Orange działa "po stronie operatora", co oznacza, że jest dostępna cały czas podczas korzystania z internetu mobilnego na terenie Polski. Działanie mechanizmu nie obciąża urządzenia i nie wypływa na jego czas działania na jednym ładowaniu, ponieważ nie jest konieczne instalowanie żadnej aplikacji. Dodatkowym atutem jest też możliwość konfiguracji CyberOchrony przez specjalny serwis internetowy.

To ważne miejsce, bo pozwala rodzicowi wskazać tematy stron internetowych, które chciałby blokować w telefonie swojej pociechy. W ten sposób można zapobiec wyświetlaniu w telefonie m.in. treści erotycznych czy związanych z narkotykami. Takie zabezpieczenie stanowi rozwiązanie jednej z głównych rozterek rodziców zastanawiających się, czy ich dziecko jest już w odpowiednim wieku, by zacząć korzystać ze smartfona, który z założenia daje przecież dostęp do dowolnych treści z całego świata. CyberOchrona pozwala tę swobodę nieco ograniczyć – dla bezpieczeństwa użytkownika.

5G w Orange to także inne korzyści

Decydując się na zakup oferty w Orange, warto skierować swój wzrok na plany z dostępem do sieci 5G. Nie tylko gwarantuje to darmowy dostęp do CyberOchrony, ale również znacznie szybszy transfer danych podczas korzystania z internetu mobilnego. To kluczowe do sprawnego korzystania z sieci, oglądania filmów czy pobierania mobilnych gier poza domem, gdy nie jesteśmy w zasięgu Wi-Fi.

Wybierając ofertę, warto również rozważyć zakup nowego smartfona. W Orange można znaleźć szereg świetnie wycenionych modeli, z których duża część jest wyposażona w łączność 5G niezależnie od półki cenowej. Osoby spędzające dużą część dnia poza domem mogą się szczególnie zainteresować modelami z pojemnymi bateriami ( nawet 5 tys. mAh), które zapewnią długi czas działania i bezpieczeństwo poza domem nawet wtedy, gdy nie pomyślimy o wzięciu ze sobą ładowarki. To dodatkowy atut, który świetnie sprawdzi się zwłaszcza w smartfonie dziecka, jako, że takie urządzenia mogą działać bez dodatkowego ładowania przez cały dzień a niektóre modele nawet dwa.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie