Odtwarzacz Blu-ray Denon DVD-2500BT - recenzja

Odtwarzacz Blu-ray Denon DVD-2500BT - recenzja

Odtwarzacz Blu-ray Denon DVD-2500BT - recenzja
11.02.2009 11:07, aktualizacja: 26.02.2009 12:00

Mamy tu do czynienia z wielofunkcyjnym odtwarzaczem płyt – głównie Blu-ray i DVD – którego główna siła leży w tym... czego w nim nie znajdziemy. Chodzi mianowicie o to, że ten model nie należy do „wszystkomających” odtwarzaczy, wręcz przeciwnie. Kiedy zajrzymy do tyłu, znajdziemy tam tylko pojedyncze wyjście HDMI, port RS232 i kilka gniazd systemu multi-room.

Obraz

"Wysokiej jakości odtwarzacz Blu-ray za stosunkowo niewygórowaną cenę."

Nie jesteśmy zwolennikami minimalizmu, ale wydaje się, że Denon wpadł na zupełnie niezły pomysł. Konstruktorzy uznali bowiem, że jeśli ktoś już posiada wypasiony wzmacniacz AV, amplituner czy procesor z najnowocześniejszymi dekoderami audio i zaawansowanymi układami skalującymi, to po co płacić jeszcze raz za te same funkcje będące na wyposażeniu odtwarzacza. Dlatego też Denon wziął swój purystyczny odtwarzacz BD –. DVD-3800BD - i wyrzucił z niego wszystkie zbędne elementy. Dzięki temu można było zaoferować taką samą wysoką jakość za znacznie niższą cenę. A ponieważ otrzymujemy znakomity Denon Precision Drive Mechanism, konstrukcję złożoną z osobnych bloków, wielowarstwowe chassis i wszystkie najważniejsze hi-endowe komponenty, to cena jaką trzeba zapłacić za DVD-2500BT jest prawdziwie okazyjna.

Obraz
© (fot. Hi-Fi Choice & Home Cinema)

Ponadto ten model wcale nie jest tak okrojony, jak mogłoby się wydawać. Nawet jeśli nie posiadamy hi-endowego wzmacniacza, to odtwarzacz DVD-2500BT ma wbudowany podstawowy skaler 1080. umożliwiający podłączenie go bezpośrednio do telewizora wysokiej rozdzielczości. Wyjście HDMI w pełni obsługuje standard 1.3a plus tryb 24Hz, a ekranowe menu ma niezłą grafikę. Odtwarzacz obsługuje też pliki DivX i jest wyposażony w gniazdo kart SD dla plików JPEG, MP3 i WMA.

Wśród niedostatków można wymienić brak możliwości odtwarzania płyt SACD i DVD-A oraz redukującego jitter audio złącza Denon-Link (złącze HDMI jest wyjątkowo podatne na jitter). Jest to odtwarzacz Profile 1.1 Bonus View)
i wczytywanie płyt BD trwa dłużej w porównaniu z DVD.

Na szczęście obraz z nośników Blu-ray jest po prostu oszałamiający. Mówimy tu o różnicy co najmniej klasy w porównaniu z prostymi odtwarzaczami w rodzaju PS3. Odtwarzanie jest niesamowicie płynne, czerń jest rodem z czeluści Hadesu, a bogactwo kolorów wystawi na ciężką próbę wszystkie, z wyjątkiem najbardziej hi-endowych, wyświetlacze. Pomimo swojej niewygórowanej ceny – ok. 3.500 zł - DVD-2500BT przewyższa jakością obrazu wszystkie dotychczasowe źródła Denona. Podłączcie go do przyzwoitej plazmy 1080p, a obraz stanie się niemal trójwymiarowy. Zaś po podłączeniu Denona do dobrego projektora 1080p możemy uzyskać 100-calowy obraz z kontrastem i paletą kolorów, które zawstydzą większość 42-calowych telewizorów LCD. Wystarczy wrzucić film „Ratatouille” na Blu-ray, aby mieć prawdziwą ucztę dla oczu!

wydanie internetowe www.hfc.com.pl

Źródło artykułu:Hi-Fi Choice & Home Cinema
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)