Odtwarzacz Asus O!Play Mini - testy

Odtwarzacz Asus O!Play Mini - testy
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

15.03.2011 12:25, aktual.: 22.09.2011 16:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odtwarzacz O!Play Mini firmy Asus ma niewielkie wymiary i waży jedynie 180 g. Przeznaczony jest dla użytkowników, dla których brak wbudowanego dysku twardego nie stanowi wady. Potrafi odtwarzać pliki

Odtwarzacz O!Play Mini firmy Asus ma niewielkie wymiary i waży jedynie 180 g. Przeznaczony jest dla użytkowników, dla których brak wbudowanego dysku twardego nie stanowi wady. Potrafi odtwarzać pliki multimedialne (audio, wideo i obrazy) zapisane na dysku zewnętrznym albo pendrive podłączonym do jedynego złącza USB umieszczonego z przodu obudowy obok czytnika kart pamięci SD/SDHC/MMC/MS/xD. Wśród złączy znajduje się wyjście HDMI 1.3, wyjście kompozytowe, a także optyczne cyfrowe wyjście audio. Odtwarzacz nie został wyposażony w interfejs sieciowy, co znacznie ogranicza jego funkcjonalność.

Do sterowania urządzeniem służy wygodny pilot na podczerwień z klawiszami rozmieszczonymi w przemyślany sposób. Dobrze leży w dłoni, lecz klawisze nie są niestety podświetlane. Nie mamy zastrzeżeń do jakości obrazu i dźwięku, nie wystąpiły również żadne problemy z płynnością w przypadku materiałów wideo Full HD. Duże zdjęcia w formacie JPG wyświetlane są szybko.

Obraz
© Asus O!Play Mini (fot. via chip.pl)

Obsługiwane są napisy do filmów w formatach SMI, SRT, SSA, SUB i TXT, polskie znaki są prawidłowo wyświetlane. Pasywne chłodzenie skutkuje tym, że urządzenie jest całkowicie bezgłośne. Przeciętny pobór mocy wynosi 4,5 W podczas wyświetlania menu i 6,1 W podczas odtwarzania filmu HD. Po odłączeniu dysku USB urządzenie zużywa jedynie 2,4 W.

Obraz
© Asus O!Play Mini (fot. via chip.pl)

Ten niedrogi odtwarzacz w pełni zasłużył na wysoką ocenę w kategorii Econo, lecz całościowa ocena Power byłaby sporo wyższa, gdyby producent nie zrezygnował z interfejsu sieci Ethernet. Nieco podwyższyłoby to cenę, ale odtwarzacz mógłby stanowić konkurencję np. dla mediaTHOR-a HD firmy 8level.

Podsumowanie

Niewielki i lekki odtwarzacz plików multimedialnych z jednym złączem USB i czytnikiem kart SD/SDHC/MMC/MS/xD. Brak interfejsu sieciowego oraz możliwości zainstalowania dysku twardego. Prawidłowa obsługa polskich znaków w napisach do filmów (obsługa formatów SMI, SRT, SSA, SUB i TXT). Dobrze zaprojektowany pilot.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także