Odcisk palca zaloguje do konta w internecie

Odcisk palca zaloguje do konta w internecie

Odcisk palca zaloguje do konta w internecie
Źródło zdjęć: © WP.PL
21.12.2010 11:09

Nowy serwis, pozwalający internautom na korzystanie z wielu kont internetowych przy użyciu odcisku palca zamiast hasła - FingerID opracowała studentka technologii internetowych Sara Alotaibi, w ramach swojej pracy magisterskiej - informuje University of Southampton's School of Electronics and Computer Science

"FingerID eliminuje problem zapamiętywania wielu nazw użytkowników i haseł potrzebnych do logowania się na wielu kontach sieci Web. To niedrogie, dogodne i bezpieczne rozwiązanie potwierdzenia autentyczności w internecie" - mówi absolwentka.

Obraz
© (fot. WP)

Zanim powstał system Alotaibi, bazujący na odcisku palca, studentka przyjrzała się już istniejącym i proponowanym podobnym rozwiązaniom w internecie, ich zabezpieczeniom, dostępności i użyteczności. Na tej podstawie stworzyła własny, nowy serwis FingerID.

System, składający się ze strony internetowej i oprogramowania, na początku rejestracji prosi o zeskanowanie odcisku palca. Dzięki jednorazowej rejestracji użytkownik uzyskuje dostęp do wielu kont internetowych, oferowanych przez jeden serwis. Przy kolejnych logowaniach, zamiast podawać poszczególne hasła wystarczy zeskanować palec.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)