OCZ Synapse Cache - dysk SSD z ciekawym rozwiązaniem

OCZ Synapse Cache - dysk SSD z ciekawym rozwiązaniem

OCZ Synapse Cache - dysk SSD z ciekawym rozwiązaniem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.10.2011 16:33, aktualizacja: 04.01.2012 11:31

Już lada dzień w polskich sklepach zaczną pojawiać się dyski OCZ Synapse Cache – urządzenia, które są w stanie w znaczący sposób przyspieszyć działanie komputera poprzez w pełni automatyczne przenoszenie najczęściej używanych danych na dysk SSD.

OCZ Synapse Cache kopiuje najczęściej używane dane ze standardowego dysku HDD do pamięci SSD, co owocuje kilkukrotnym zwiększeniem wydajności odczytu/zapisu danych. Przesyłanie plików odbywa się pod kontrolą uruchomionej w tle aplikacji Dataplex, dzięki której użytkownik nie musi się przejmować ręcznym przenoszeniem danych –. program sam wybiera te pliki, które są najczęściej wykorzystywane i przenosi je do zdecydowanie szybszej pamięci SSD.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

OCZ Synapse Cache dostępny jest w dwóch wersjach pojemnościowych –. 64 i 128 GB. Parametry dysku to 550 MB/s dla odczytu oraz 510 MB/s (490 w przypadku wersji 64 GB) dla zapisu danych. Ilość operacji wejścia/wyjścia na sekundę wynosi 75 000 (IOPS 4 kB). Urządzenia są kompatybilne z interfejsem SATA III (także z wcześniejszymi) oraz systemami Windows 7 32 i 64 bit. Produkty objęte są 36-miesięczną gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)