OCZ: nowe dyski SSD z transferem 250 MB/s nie dla klientów!

OCZ: nowe dyski SSD z transferem 250 MB/s nie dla klientów!

OCZ: nowe dyski SSD z transferem 250 MB/s nie dla klientów!
Źródło zdjęć: © OCZ
17.02.2009 15:30, aktualizacja: 17.02.2009 15:57

Firma OCZ zapowiedziała nową linię napędów SSD, która charakteryzuje się szybkością zapisu danych na poziomie 240 MB/s i odczytem rzędu 250 MB/s. Nowa seria ochrzczona została mianem Vertex. Niestety, tak szybkie napędy nie trafią do sklepów.

Nowe napędy firmy OCZ korzystają z kontrolera Indilinx Barefoot, który - według założeń - umożliwia transfer na poziomie 20. MB/s dla odczytu sekwencyjnego oraz 160 MB/s podczas zapisu sekwencyjnego. Wewnętrzne testy OCZ ujawniły jednak o wiele większe możliwości napędów Vertex: odpowiednio 250 MB/s podczas odczytu i 240 MB/s w czasie zapisu danych. Warto dodać, że tak dużą wartością odczytu charakteryzują się jedynie dyski SSD Intela z rodziny X-25M i X-25E ( mają jednak o wiele niższe wartości zapisu ).
Wartości te pokazują na ile dzisiejsza technologia pozwala przyspieszyć odczyt i zapis danych w dyskach SSD. Niestety, modele Verteksów, które trafią do sprzedaży, cechować się będą nieco niższymi transferami. Producent obniżył możliwości napędów implementując odpowiedni firmware, który nie pozwoli przekroczyć wartości 24. MB/s dla odczytu i 220 MB/s dla zapisu ( wartości nieoficjalne ). Według oficjalnych danych producenta ma to być jeszcze mniej.
Najpojemniejsze Verteksy ( 12. i 250 GB ) korzystać będą z bufora danych 64 MB, pozostałe natomiast wyposażone będą w 32 MB pamięci cache.
Zobacz Ranking produktów PC World.pl - dyski SSD - http://www.pcworld.pl/ranking/64-dyski_ssd.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)