OCZ: nowe dyski SSD z transferem 250 MB/s nie dla klientów!

OCZ: nowe dyski SSD z transferem 250 MB/s nie dla klientów!
Źródło zdjęć: © OCZ

17.02.2009 15:30, aktual.: 17.02.2009 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma OCZ zapowiedziała nową linię napędów SSD, która charakteryzuje się szybkością zapisu danych na poziomie 240 MB/s i odczytem rzędu 250 MB/s. Nowa seria ochrzczona została mianem Vertex. Niestety, tak szybkie napędy nie trafią do sklepów.

Nowe napędy firmy OCZ korzystają z kontrolera Indilinx Barefoot, który - według założeń - umożliwia transfer na poziomie 20. MB/s dla odczytu sekwencyjnego oraz 160 MB/s podczas zapisu sekwencyjnego. Wewnętrzne testy OCZ ujawniły jednak o wiele większe możliwości napędów Vertex: odpowiednio 250 MB/s podczas odczytu i 240 MB/s w czasie zapisu danych. Warto dodać, że tak dużą wartością odczytu charakteryzują się jedynie dyski SSD Intela z rodziny X-25M i X-25E ( mają jednak o wiele niższe wartości zapisu ).
Wartości te pokazują na ile dzisiejsza technologia pozwala przyspieszyć odczyt i zapis danych w dyskach SSD. Niestety, modele Verteksów, które trafią do sprzedaży, cechować się będą nieco niższymi transferami. Producent obniżył możliwości napędów implementując odpowiedni firmware, który nie pozwoli przekroczyć wartości 24. MB/s dla odczytu i 220 MB/s dla zapisu ( wartości nieoficjalne ). Według oficjalnych danych producenta ma to być jeszcze mniej.
Najpojemniejsze Verteksy ( 12. i 250 GB ) korzystać będą z bufora danych 64 MB, pozostałe natomiast wyposażone będą w 32 MB pamięci cache.
Zobacz Ranking produktów PC World.pl - dyski SSD - http://www.pcworld.pl/ranking/64-dyski_ssd.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)