Nvidia zainteresowana udziałami VIA Technologies

Nvidia zainteresowana udziałami VIA Technologies

Nvidia zainteresowana udziałami VIA Technologies
Źródło zdjęć: © nvidia
30.03.2009 09:30, aktualizacja: 30.03.2009 14:41

Serwis DigiTimes donosi o planach Nvidii związanych z zakupem udziałów firmy VIA Technologies. To nie pierwszy raz, kiedy gigant rynku kart graficznych próbuje "podejść" tajwańskiego producenta. Dwa tygodnie temu w Sieci pojawiły się plotki o rzekomych zapędach Nvidii, która planuje zakupić całą firmę VIA.

Nvidia już od dłuższego czasu interesuje się firmą VIA Technologies. Początkowo obie firmy zmierzały do współpracy, której owocem miała być nowa platforma dla komputerów mobilnych VN - skończyło się tylko na planach. Dwa tygodnie temu serwis DigiTimes poinformował o chęci zakupu tajwańskiego producenta przez giganta rynku kart grafiki. 2. marca br., ten sam serwis doniósł, jakoby Nvidia zamierzała wykupić pokaźną część udziałów VIA Technologies, opiewających na kwotę od 81 do 105 milionów dolarów (z 300 milionów, które zamierza sprzedać VIA).
Do ewentualnej transakcji może dojść już po 1. czerwca br., kiedy to VIA Technologies zamierza spotkać się z potencjalnymi udziałowcami, także Nvidią.
Nvidia nie potwierdza tych doniesień.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)