Nvidia wyprodukowała tablet dla... graczy. Poznaj Nvidia Shield

Nvidia wyprodukowała tablet dla... graczy. Poznaj Nvidia Shield

Nvidia wyprodukowała tablet dla... graczy. Poznaj Nvidia Shield
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.07.2014 13:10

Nvidia rozpoczęła przedsprzedaż najnowszych urządzeń z rodziny Shield: tabletu oraz bezprzewodowego kontrolera.

Zaprojektowany i wyprodukowany przez Nvidia tablet jest urządzeniem o wysokiej wydajności i wyposażonym w wiele ciekawych funkcji. Sercem urządzenia jest mobilny procesor Nvidia Tegra K1. który posiada 192 rdzenie graficzne. Wyposażono go w jasny, 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, skierowane w stronę użytkownika głośniki oraz opcjonalne etui, które jednocześnie chroni ekran i umożliwia ustawienie tabletu pod wybranym kątem. Tablet Shiled obsługuje również opcjonalnie łączność LTE, umożliwiając granie przez Internet w dowolnym miejscu poza domem.

Aby umożliwić przekształcenie tabletu w kompletne urządzenie do gier, producent stworzył bezprzewodowy, dedykowany tabletowi kontroler. .Tablet obsługuje do czterech kontrolerów bezprzewodowych Shield jednocześnie wykorzystując połączenie Wi-Fi Direct. Urządzenie wyposażono w gniazdo do podłączenia słuchawek, mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów w trakcie gry, wbudowany touchpad, regulator głośności oraz funkcję głosowego wydawania poleceń i wyszukiwania informacji.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Podobnie jak pierwszy członek rodziny SHIELD, czyli handheld SHIELD, tablet SHIELD również zapewnia dostęp do gier dla systemu Android obsługiwanych przez platformę SHIELD, oraz możliwość bezprzewodowego strumieniowania gier z komputerów PC wyposażonych w karty GeForce. Wykorzystywana jest do tego technologia Nvidia GameStream.

Tablet SHIELD obsługuje łączność WiFi lub Wi-Fi z LTE. Urządzenie będzie dostępne w wersjach 1. i 32 GB, z możliwością rozszerzenia pojemności za pomocą kart MicroSD (do 128 GB). Cena za wersję 16 GB WiFi to 1199 zł. Kontroler bezprzewodowy SHIELD będzie kosztował 249 zł, a etui będzie dostępne w cenie 119 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)