Nvidia współpracuje z Operą

Nvidia współpracuje z Operą

Nvidia współpracuje z Operą
Źródło zdjęć: © nvidia
10.09.2008 17:30, aktualizacja: 11.09.2008 09:09

Wytwórca procesorów graficznych oraz producent jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych podjęły współpracę mającą na celu poprawę wydajności przeglądania stron WWW na urządzeniach przenośnych typu MID ( mobile Internet devices ).

W wyniku porozumienia powstać ma mobilna wersja przeglądarki Opera 9.5 przeznaczona do pracy na urządzeniach zbudowanych w oparciu o procesory Nvidia Tegra. Przypomnijmy, iż pod nazwą Tegra - http://www.nvidia.pl/tegra kryje się procesor Arm zintegrowany z układem graficznym GeForce oraz dekoderem wideo HD. Przeglądarka zostanie wyposażona w obsługę interfejsu OpenKODE oraz bibliotek OpenGL ES 2.0

Dzięki obsłudze JavaScriptu oraz akcelerowanej grafiki wektorowej i wideo mają znacząco poprawić się wrażenia z surfowania po Sieci za pośrednictwem takich urządzeń. Jon von Tetzchner, szef Opera Software, w oficjalnym komunikacie prasowym przyznaje, że przeglądanie Sieci w sposób znany z komputerów typu desktop jest kluczową funkcją we współczesnych telefonach komórkowych i przenośnych urządzeniach internetowych. "Klienci wymagają takich możliwości, jakie mają w domu i w pracy" - czytamy w oświadczeniu prasowym.

Pierwsze przenośne urządzenia internetowe z przeglądarką Opera mają pojawić się w sprzedaży w 2009 r.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)