Nvidia odwołuje konferencję Nvision 09

Nvidia odwołuje konferencję Nvision 09

Nvidia odwołuje konferencję Nvision 09
Źródło zdjęć: © nvidia
17.03.2009 12:30, aktualizacja: 17.03.2009 14:45

Planowana na trzeci kwartał tego roku konferencja Nvision 09 nie odbędzie się. Powodem dla którego Nvidia zrezygnowała z organizowania tej imprezy jest kryzys i związane z nim słabe wyniki finansowe.

Nvidia poinformowała, że w tym roku nie zorganizuje konferencji Nvision. Impreza planowana na trzeci kwartał tego roku została odwołana ze względu na kryzys i związane z nim słabe wyniki finansowe. W czwartym kwartale roku finansowego Nvidia odnotowała straty na poziomie 147,7 milionów USD. Przychody w tym okresie wyniosły zaledwie 48. milionów USD i były o 60% niższe niż rok wcześniej.
Zamiast konferencji Nvision 09 jesienią odbędzie się cykl mniejszych spotkań. Warto przypomnieć, iż w ubiegłym roku, podczas Nvision 08, inżynierowie Nvidii przybliżali między innymi atuty prawdziwego 3D w grach komputerowych - http://www.pcworld.pl/news/164639.html. Uwagę uczestników konferencji przyciągnęła także ekipa nadawanego przez kanał Discovery programu "Pogromcy mitów", która w widowiskowy sposób zaprezentowała różnice między procesorami a układami graficznymi.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)