Nvidia GeForce GTX 690 - wysoka wydajność kosztuje

Nvidia GeForce GTX 690 - wysoka wydajność kosztuje
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.04.2012 13:16, aktual.: 30.04.2012 14:27

Nvidia zaprezentowała najnowszą kartę graficzną GeForce GTX 690. Wysoka wydajność idzie w parze z równie wysoką ceną.

Konstrukcja GeForce GTX 690 - cicha i wydajna

Zewnętrzna obudowa karty została wykonana z trójwartościowego aluminium pokrytego chromem, który zapewnia wytrzymałość i trwałość. Obudowa wentylatora została wykonana ze stopu magnezowego formowanego w procesie tiksotropii, dzięki czemu osiągnięto wyjątkowe parametry odprowadzania ciepła i tłumienia wibracji. Dziesięciofazowy, wzmocniony układ zasilania zainstalowany na dziesięciowarstwowej miedzianej płytce drukowanej zapewnia wysoką wydajność zasilania, niskie wydzielanie ciepła i zmniejszoną oporność. Układ chłodzenia składa się z dwóch komór parowych, niklowanych żeber i centralnie zamontowanego wentylatora z zoptymalizowanymi łopatkami, które ułatwiają przepływ powietrza i zapewniają wyjątkową wydajność chłodzenia. Niskoprofilowe komponenty i osłonięte kanały zapewniają doskonały przepływ powietrza, minimalizując jego turbulencje i zmniejszając hałas podczas chłodzenia.

Dwa procesory GeForce GTX 690 i 3072 rdzenie

GeForce GTX 69. została wyposażona w dwa procesory graficzne GeForce oparte na architekturze Kepler, wykonane w technologii 28 nm. Architekturę Kepler po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć w zaprezentowanych miesiąc temu modelach geForce GTX 680. Nowa karta jest wyposażona w 3072 rdzeni Nvidia CUDA, które zapewniają wysoką wydajność. Wykorzystanie technologii Nvidia Surround pozwala na pracę w konfiguracjach wielomonitorowych przy ultra-wysokich rozdzielczościach.

Producent zapewnia, że osiągi układu GTX 69. są prawie dwukrotnie wyższe od najszybszego jednoukładowego procesora graficznego, czyli GTX 680. Ilość energii pobieranej przez kartę GTX 690 oraz poziom hałasu są jednak mniejsze od tych, jakimi cechują się komputery wyposażone w dwie karty GTX 680 pracujące w konfiguracji Nvidia SLI. Według pomiarów akustycznych karta GTX 690 emituje hałas o natężeniu 47 dB, natomiast dwie karty GTX 680 w konfiguracji SLI emitują 51 dB.

Dostępność: w ograniczonych ilościach od 3 maja 201. r. Większa dostępność tego modelu nastąpi od 7 maja 2012 r. i będzie on oferowany przez wszystkich partnerów NVIDIA, w tym firmy ASUS, Gigabyte, MSI, Palit i Zotac.

Cena: 499. złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (136)