NTT Game W 907I - kosmiczna moc Intel Core i7

NTT Game W 907I - kosmiczna moc Intel Core i7

24.11.2008 14:29, aktual.: 24.11.2008 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NTT SYSTEM S.A. w ubiegłym tygodniu rozpoczął seryjną produkcję komputerów serii Game z najnowszymi procesorami Intel Core i7. Dzięki wcześniejszym przygotowaniom kilkanaście maszyn NTT Game W 907i zostało zaprezentowanych na największych w Polsce Targach Multimediów i Rozrywki Poznań Game Arena 2008. Była to pierwsza w Polsce prezentacja komputera z Intel Core i7.

_ „Jesteśmy największym w Polsce Partnerem OEM firmy Intel (Local Leader), dlatego gdy zbliża się premiera nowej technologii, zawsze jako pierwsi w kraju ją testujemy. Wnikliwe testy Intel Core i7 prowadzimy od początku września b.r. przy bezpośrednim udziale inżynierów firmy Intel. Dzięki temu najnowsze modele komputerów NTT Game są od kilku tygodni w pełni sprawdzone i gotowe do wejścia na rynek. To właśnie wyróżnia nas od konkurencji” _ –. powiedział Marcin Bogusz, Dyrektor Działu Produktów Własnych NTT System.

Obraz
© (fot. NTT)

Intel Core i7 to najbardziej zaawansowany procesor do komputerów stacjonarnych, oparty na nowoczesnej mikroarchitekturze - pierwszy członek nowej rodziny Nehalem. Procesor Core i7 przyspiesza o 4. procent edycję wideo, realistyczne gry oraz inne popularne zadania internetowe i komputerowe, nie zwiększając poboru mocy. Komputery oparte na platformie Intel Core i7 mają spełniać wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników gier komputerowych, zapewniając supernowoczesne efekty graficzne, a także obróbkę audio/video czy rendering.

Rewolucyjna mikroarchitektura oparta jest głównie na trzech elementach: zintegrowanym kontrolerze pamięci, nowej podstawce LGA136. oraz nowym procesorze Core i7, o nazwie kodowej Nehalem. Integracja kontrolera w procesorze pozwala na korzystanie z pamięci umiejscowionych w wielu lokacjach (w tym pamięci sieciowych) o różnym czasie dostępu. W tym rozwiązaniu dane z pamięci trafiają bezpośrednio do procesora, co zmniejsza obciążenie magistrali. Każdy procesor Core i7 jest wyposażony w 8MB pamięci podręcznej L3 i trzy kanały pamięci DDR3, zapewniając wydajność pamięci przewyższającą wszystkie inne platformy stacjonarne. Kontroler pamięci w Nehalemie jest trójkanałowy, co oznacza, że całkowita szerokość szyny pamięci wynosi 192 bity. Dane rozkładane są równomiernie w modułach pamięci we wszystkich trzech kanałach i każdą operację można teoretycznie przeprowadzić w zaledwie 1/3 czasu. Zastosowany nowy rodzaj magistrali systemowej Quick Path Interconnect, jest typowym łączem point-to-point, z możliwością
przesyłania danych na zaskakująco wysokim poziomie 25.6GB/s!

Procesor Core i7 posiada 4 rdzenie. Jest to czterordzeniowy chipset. Każdy z rdzeni obsługuje do dwóch wątków. Zastosowano tu technologię HyperThreading, która umożliwia jednoczesne wykonywanie wielu wątków obliczeniowych. W rezultacie czterordzeniowy procesor Core i7. jest w stanie wykonywać 8 wątków jednocześnie, po dwa na rdzeń fizyczny. Te wszystkie rewolucyjne rozwiązania technologiczne zastosowano w nowej konfiguracji w komputerach NTT Game W 907I. Sprzęt ten został wyposażony w procesor Intel Core i7 processor i7-920 2.66GHz 8M, kartę graficzną NVIDIA GeForce 9800 GT 512MB oraz dysk twardy 750GB 7200rpm SATA II.

Dane techniczne:

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)