Nowy ultrabook Acer Aspire S7‑392

Nowy ultrabook Acer Aspire S7-392
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

05.12.2013 11:57, aktual.: 05.12.2013 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer rozszerza swoją ofertę ultrabooków o model Aspire S7-392. W nowym komputerze znalazł się akumulator pozwalający na długie godziny pracy, ulepszona w porównaniu z wcześniejszymi modelami klawiatura z podświetleniem elektroluminescencyjnym, większa rozdzielczość ekranu (2560x1440 px), procesor Intel i7 lub i5 czwartej generacji oraz do 8 GB pamięci RAM.

Mierzący 12,9 mm grubości i ważący 1,3 kg model z serii S7 to najlżejszy i najcieńszy ultrabook w ofercie Acer. Komputer wykonano z wysokiej jakości materiałów oraz wyposażono w zawias o kształcie litery T i dwóch wartościach momentu obrotowego, który ma gwarantować stabilność ekranu podczas korzystania z funkcji dotykowych. Obudowę zabezpieczono odpornym na zarysowania szkłem Gorilla Glass 2. a jej wykonanie z pojedynczego bloku aluminium, ma dodatkowo uchronić urządzenie przed uszkodzeniami.

Przeprojektowany ultrabook S7 może pracować bez zasilania sieciowego przez 7 godzin - o 3. proc. dłużej niż jego poprzednik. Udoskonalono też klawiaturę z elektroluminescencyjnym podświetleniem o natężeniu regulowanym przez czujnik światła - zwiększając skok klawiszy, tak aby zapewnić bardziej naturalne i komfortowe pisanie. Ponadto, system chłodzenia Acer TwinAir drugiej generacji sprawia, że przy pełnym obciążeniu poziom hałasu wentylatora jest o 20 proc. niższy niż w poprzednim modelu S7.

W nowym modelu znalazł się procesor Intel Haswell (Core i5 lub i7. czwartej generacji oraz dyski SSD, pracujące jako macierz RAID, które gwarantują szybkie włączanie, krótkie czasy odczytu i zapisu, a także cichą pracę. Ekran IPS z rozdzielczości 1920x1080 px w poprzednich modelach został powiększony do rozdzielczości 2560x1440 px. Producent deklaruje, że kąty widzenia dla wykorzystanej matrycy wynoszą 170 stopni. W porównaniu z poprzednim modelem z rodziny Acer S7, powiększeniu uległa również ilość pamięci RAM z 4 GB na 8 GB.

Acer Aspire S7 dostępny jest również w wersji Pro, która w porównaniu z wersją konsumencką posiada system Windows 8 Professional, moduł TPM, pakiet Acer Proshield oraz technologię Intel Anti-Theft.

Ceny oraz konfiguracje Acer Aspire S7-392:

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także