Nowy ThinkPad X1 Carbon - szybki ultrabook

Nowy ThinkPad X1 Carbon - szybki ultrabook

Nowy ThinkPad X1 Carbon - szybki ultrabook
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.03.2014 10:47, aktualizacja: 09.01.2017 11:06

Lenovo wprowadziło do Polski najnowszy model trzeciej generacji ulrabooków ThinkPad X1 Carbon. Ten 14-calowy komputer wyróznia się między innymi małą wagą oraz odporną na uszkodzenia obudową wykonaną z włókna węglowego. Całości dopełnia możliwość sterowania komputerem gestami oraz bardzo długi czas pracy na baterii, który wynosi do dziewięciu godzin.

Nowy X1 Carbon jest waży 1,2. kg, a jednocześnie jest bardzo odporny na uszkodzenia. Obudowa notebooka jest wykonana ze stosowanego w samochodach wyścigowych i lotnictwie włókna węglowego. Waży ono mniej niż magnez i aluminium, a jest mocniejsze od obu tych metali.

Ciekawostką jest klawiatura adaptacyjna, która dynamicznie dostosowuje się do używanego oprogramowania, wyróżniając najważniejsze klawisze. Nowy Ultrabook udostępnia też sterowanie głosem i gestami.

Zastosowany w komputerze wyświetlacza ColorBurst (rozdzielczość 256. x 1440 pikseli przy ekranie dotykowym oraz 1600 x 900 pikseli przy ekranie klasycznym) prezentuje ostrzejszy i jaśniejszy obraz o wyższej rozdzielczości i szerszym kącie widzenia, w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami.. Użytkownikom często podróżującym przyda się natomiast technologia Rapid Charge, dzięki której nowy X1 Carbon można naładować w 80% w ciągu jednej godziny. Nowy X1 Carbon ma też opcjonalnie wbudowaną łączność 4G. Sercem komputera są procesory Intel Core czwartej generacji (Core i5 lub i7) od 8GB pamięci RAM, kartę graficzną Intel HD Graphics 4400 oraz dyski SSD dostępne w różnych pojemnościach.

Ultrabook łączy się ze stacją dokującą za pośrednictwem złącza OneLink, które eliminuje konieczność stosowania wielu różnych kabli. Przy użyciu stacji dokujących ThinkPad OneLink Pro Dock można korzystać z zasilania, łączności z siecią Gigabit Ethernet oraz dwóch wyświetlaczy za pośrednictwem jednego przewodu.

Cena: 6650 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)