Nowy telewizor UHD: Samsung F9000

Nowy telewizor UHD: Samsung F9000

Nowy telewizor UHD: Samsung F9000
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.09.2013 10:25, aktualizacja: 13.09.2013 09:06

Samsung wprowadza na polski rynek nowy telewizor UHD, model F9000. Najważniejszą jego cechą jest wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 3840x2160 pikseli. Telewizor wyposażono we flagowe funkcje Samsunga jak S-Recommendation, Smart Hub z możliwością sterowaniem głosem i gestami i usługi Smart Tv. Dostęp do internetu zapewnia wbudowany moduł Wi-Fi.

Telewizory F900. wyświetlają obraz w rozdzielczość 4K, która jest czterokrotnie większa od rozdzielczości Full HD. Za poprawę jakości oglądanych materiałów ma dbać także technologia Micro Dimming Ultimate, która dzieli ekran na specjalne strefy. Każda z nich niezależnie reguluje i optymalizuje poziom kontrastu, barw i szczegółów. Ponadto, lokalny proces przyciemniania (Local Dimming/Precision Black) maksymalizuje kontrast pomiędzy obszarami jasnymi i ciemnymi, wyłączając czarne punkty na panelu podświetlającym.

Telewizory zostały także wyposażone w technologię upscaling, dzięki której można przetworzyć dostępne obecnie treści na rozdzielczość UHD, uzyskując tym samym ostrzejszy obraz. Ponadto Samsung UHD F900. rozpoznaje rozdzielczość oryginalnej treści i automatycznie dostosowuje do niej rozmiar ekranu.

Funkcja Intelligent Viewing automatycznie optymalizuje obraz w oparciu o rodzaj i źródło wyświetlanej zawartości. Technologia Clear Motion Rate w tym przypadku osiągnęła wartość 100. Hz. Funkcja Wide Colour Enhancer Plus ma w założeniu ożywiać kolorystkę obraza, a Web Clear View poprawiać jakość podczas strumieniowego przesyłania obrazu.

Telewizory UHD F900. to także przyzwoite funkcje łączności. Użytkownicy znajdą w nich cztery porty HDMI, trzy porty USB, wejście LAN, słuchawkowe, cyfrowe wyjście audio, port mini Jack oraz wbudowane WiFi.

W skład serii UHD F9000 wchodzą telewizory z rozmiarami ekranów 55” i 65” w cenach odpowiednio *17 000 zł i 26 000 zł. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)