Nowy, szybki Canon EOS 7D Mark II

Nowy, szybki Canon EOS 7D Mark II

Nowy, szybki Canon EOS 7D Mark II
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.08.2016 11:22

Canon wprowadza na rynek aparat EOS 7D Mark II. Nowy model, zaprojektowany na bazie lustrzanki EOS 7D, wyposażono w technologie, które można znaleźć w profesjonalnym modelu EOS-1D X.

*Canon wprowadza na rynek aparat EOS 7D Mark II. Nowy model, zaprojektowany na bazie lustrzanki EOS 7D, wyposażono w technologie, które można znaleźć w profesjonalnym modelu EOS-1D X. *

Aparat EOS 7. Mark II to całkowicie nowa konstrukcja zapewniająca te same osiągi co poprzednik, jednakże oferująca dodatkowe funkcje. Aparat pozwala rejestrować zdjęcia z szybkością 10 klatek na sekundę, co w połączeniu z nowym 65-punktowym AF i dwoma procesorami DIGIC 6 pozwoliło znacząco przyśpieszyć pracę aparatu.

EOS 7. Mark II posiada nową 20,2 MP matrycę CMOS APS-C z natywną czułością do 16000 ISO. Za odpowiednie naświetlanie zdjęć odpowiada czujnik pomiaru światła RGB+IR o rozdzielczości 150 tys. pikseli i system wykrywania migotania światła fluorescencyjnego. Aparat posiada programowalne przyciski sterujące oraz nowy celownik ze 100% pokryciem kadru. Dodatkowo aparat wyposażono w nieskompresowane wyjście HDMI oraz technologię pomiaru i ustawienia ostrości Dual Pixel CMOS AF.

Dzięki nowemu mechanizmowi migawki i lustra, może w pełnej rozdzielczości wykonać w ciągu 1 sekundy serię 1. zdjęć z wytrzymałością 200 tys. cykli. Jest to możliwe dzięki nowemu, 65-punktowemu systemowi AF, z wszystkimi punktami krzyżowymi (centralny punkt jest podwójnie krzyżowy dla czułości f/2,8 i zakresu od -3 EV). EOS pozwala na dopasowanie systemu AF w podobny sposób jak w przypadku modelu EOS-1D X. Nowy, dedykowany tryb wyboru AF pozwala na szybkie przełączenie pomiędzy obszarami AF bez odrywania wzroku od celownika.

Za dokładną i powtarzalną ekspozycję odpowiada nowy czujnik pomiaru światła RGB+IR ze 15. tys. pikseli. To pierwszy w systemie EOS pomiar światła uwzględniający promienie podczerwieni i migotanie światła fluorescencyjnego. Nowatorska technologia wykrywa i analizuje niewidoczne dla ludzkiego oka migotanie i wykonuje zdjęcia wtedy, gdy poziom światła jest największy. Dodatkowo zastosowano wykorzystywaną w aparacie 1D X technologię EOS iTR AF i AI Servo AF III, dzięki której uzyskano dokładne śledzenie obiektu w ruchu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)