Nowy system muzyczny typu multiroom: LG Music Flow

Nowy system muzyczny typu multiroom: LG Music Flow
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.08.2014 11:34, aktual.: 22.08.2014 12:46

LG wprowadza na rynek nowy system muzyczny LG Music Flow. System można skomponować z trzech modeli głośników (modele H3, H5, H7), soundbaru (model HS6), mostu sieciowego (model R1) oraz z aplikacji Music Flow Player dla smartfonów. Wszystkie elementy składowe systemu komunikują się ze sobą bezprzewodowo i mogą być umieszczone w różnych miejscach domu.

Poprzez aplikację Music Flow Player użytkownicy mogą kontrolować pracę wszystkich urządzeń podłączonych do systemu oraz zarządzać całą muzyczną biblioteką także wtedy, jeżeli utwory są przechowywane na różnych urządzeniach. Aplikacja wyświetla również rekomendowane piosenki i playlisty, umożliwia dostęp do internetowych radiostacji oraz pełni funkcję odtwarzacza muzycznego na smartfonie.

Poprzez system Audio Streaming, zestaw umożliwia dostęp do internetowych streamingów i aplikacji radiowych, takich jak Spotify, Deezer, Napster i TuneIn (usługi różnią się w zależności od rynku). Wygodną wydaje się być funkcja Multi Room Mode, która pozwala na jednoczesne odtwarzanie muzyki ze wszystkich połączonych głośników lub odtwarzanie innej piosenki w każdym pomieszczeniu.

LG Music Flow jest pierwszym systemem w swojej kategorii, posiadającym funkcje odtwarzania Hi-Fi ze studyjną jakością 24bit/192kHz, na wielu urządzeniach jednocześnie. To znacznie lepsze parametry od popularnego formatu MP3 lub tradycyjnej płyty CD. W przypadku odtwarzania strumieniowego z internetu LG wykorzystuje technologię sieci mesh i dwuzakresowe połączenie z siecią, co ma poprawić jakość dźwięku oraz zapewnić stabilniejsze połączenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)