Nowy sposób wprowadzania tekstu w telefonach Samsunga

Nowy sposób wprowadzania tekstu w telefonach Samsunga

Nowy sposób wprowadzania tekstu w telefonach Samsunga
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
17.12.2009 01:09, aktualizacja: 17.12.2009 10:09

Firma Nuance poinformowała, że podpisała z Samsungiem porozumienie, na mocy którego telefony tego koreańskiego producenta zostaną wyposażone w nowy sposób wprowadzania danych - słownik XT9. Będzie on kompatybilny zarówno z urządzeniami posiadającymi ekran dotykowy, jak i tradycyjną klawiaturę alfanumeryczną.

Firma _ Nuance _ poinformowała, że podpisała z Samsungiem porozumienie, na mocy którego telefony tego koreańskiego producenta zostaną wyposażone w nowy sposób wprowadzania danych - _ słownik XT9 _. Będzie on kompatybilny zarówno z urządzeniami posiadającymi ekran dotykowy, jak i tradycyjną klawiaturę alfanumeryczną.

Nowy sposób wprowadzania danych, podobny do tego znanego ze słownika T9, ma pozwolić użytkownikowi na jeszcze szybsze, niż do tej pory, wpisywanie tekstu. Ma to zapewnić zaawansowany moduł przewidywania wprowadzanego tekstu oraz silny system korekcji błędów.

Dzięki temu przypadkowe pomyłki, jak np. wybór nie tego znaku, mają być automatycznie poprawiane przez słownik na te właściwe. Nowy sposób pozwoli również na wprowadzenie całego wyrazu tylko poprzez podanie jego wybranych liter.

Nowy rodzaj wprowadzania danych ma się pojawić w przyszłych modelach Samsunga. Będzie on kompatybilny z najważniejszymi systemami mobilnymi znajdującymi się obecnie na rynku, a więc Android, Symbian oraz Windows Mobile, a także BadaOS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)