Nowy soundbar Yamaha: YAS-152

Nowy soundbar Yamaha: YAS‑152

Nowy soundbar Yamaha: YAS-152
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.11.2013 10:51

Yamaha pokazała nowy soundbar, oznaczony YAS-152. Jego rozmiar sprawia, że przeznaczony jest do telewizorów o przekątnych ekranu 55 cali, 60 cali i większych. Urządzenie korzysta z technologii Air Surround Xtreme i bezprzewodowej łączności Bluetooth.

Dzięki mierzącej 12. cm obudowie (szerokość), najnowszy soundbar dorównuje szerokością telewizorowi 55-calowemu i pasuje także do odbiorników o przekątnych nawet 65 cali. Mimo budżetowego charakteru najnowszy soundbar Yamahy wyposażony jest w bogaty zestaw złącz, m.in. wejścia cyfrowe i optyczne, analogowe audio (x 2) oraz wyjście dla subwoofera.

Obudowa skrywa zestaw dwóch 6,5-cm przetworników szerokopasmowych oraz dwa 8,5-cm subwoofery. Współpracują one z cyfrowym wzmacniaczem o mocy 12. W. Prawa i lewa sekcja głośnikowa są odseparowane od siebie, co powinno zapewnić szeroką scenę dźwiękową. Istotny udział w zapewnieniu mocnych niskich tonów mają obudowa o dużej pojemności, wyposażona w kanały bas refleks oraz głośniki niskotonowe z mocnymi magnesami. Stożkowy profil wylotów kanałów bas refleks redukuje szum przepływającego powietrza, co zwiększa wyrazistość dźwięku. Ponadto projektanci wyposażyli YAS-152 w technologią Air Surround Xtreme, której zadaniem jest reprodukcja przestrzennego dźwięku 7.1, ale z systemu 2-kanałowego.

Urządzenie jest kompatybilne z popularnymi formatami dźwięku przestrzennego, takimi jak Dolby Digital i DTS Digital Surround. Najnowszy soundbar współpracuje także ze źródłami dźwięku stereo, i co więcej, także bezprzewodowo dzięki technologii Bluetooth oraz za sprawą bezpłatnej aplikacji Home Theater Controller.

Cena: 1500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)