Nowy smartfon DOOGEE z akumulatorem 6000 mAh

Nowy smartfon DOOGEE z akumulatorem 6000 mAh

Nowy smartfon DOOGEE z akumulatorem 6000 mAh
Źródło zdjęć: © chip.pl
25.09.2015 07:35, aktualizacja: 25.09.2015 09:58

Firma DOOGEE, czyli jeszcze jeden z chińskich producentów smartfonów, poinformowała dziś o swoim nowym modelu, którego oficjalnej premiery spodziewać się możemy w listopadzie. Najciekawszy jest w nim... akumulator.

Niewiele jeszcze wiemy na temat nowego telefonu DOOGEE T6, ale już wiadomo, że będzie to model z tak zwanej średniej półki. Procesor MediaTek 6735 współpracuje z 2 GB pamięci RAM, do której dochodzi jeszcze 16 GB pamięci na dane. Przedni aparat wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 2 mln pikseli, zaś tylny 8 mln pikseli.

Najciekawsze jest jednak to, co kryje się pod wykonaną z metalu pokrywą tylnej ścianki telefonu akumulator o pojemności aż 6000 mAh. To około trzy razy więcej, niż oferują średnio współczesne smartfony, choć oczywiście zdarzają się wśród nich bardziej pojemne wyjątki. Ogromna pojemność plus niezbyt wymagające podzespoły mogą się przełożyć na bardzo długi czas normalnego użytkowania, choć producent nie podał w tym przypadku żadnych informacji. Wiemy natomiast, że akumulator będzie współpracować z technologią szybkiego ładowania.

Coś za coś ? duży akumulator powoduje, że DOOGEE T6 będzie grubszy od większości współczesnych telefonów. Ale nie dużo grubszy, zamiast 6 - 7 mm jego grubość to 10,2 mm, przy długości 154,5 mm i szerokości 77,6 mm. Waga urządzenia, podobnie zresztą jak jego cena, nie zostały na razie podane.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Iphone 7 z nowym złączem do słuchawek?>

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)