Nowy router Asus z portem USB 3.0

Nowy router Asus z portem USB 3.0

Nowy router Asus z portem USB 3.0
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.05.2014 09:59, aktualizacja: 19.05.2014 23:45

Asus RT-N18U to router Wi-Fi z technologią TurboQAM, portami Gigabit Ethernet, USB 3.0 i 2.0. Urządzenie zapewnia łączność bezprzewodową w paśmie 2.4GHz i prędkość transferu do 600Mbit/s. Router pracuje w standardzie 802.11n, a to oznacza, że nie współpracuje z najnowszym i najszybszym standardem AC. Wadą urządzenie jest również brak pracy w paśmie 5.0 GHz.

Sercem RT-N18. jest energooszczędny procesor ARM Cortex A9 taktowany zegarem 800MHz. 128MB pamięci flash i 256MB pamięci DDR3 RAM zwiększa jego możliwości multitaskingu i pozwala na jednoczesne działanie wielu sesji transferu danych. Dzięki wykorzystanej w nim technologii TurboQAM działa o 33% szybciej niż standardowe urządzenia 802.11n i osiąga transfer na poziomie 600Mbit/s zamiast 450Mbit/s.

Router umożliwia łączność Gigabit Ethernet oraz posiada silnik sprzętowej akceleracji NAT, z którym w pełni wykorzystamy możliwości połączenia Gigabitowego. Przepustowość sprzętowego NATu w RT-N18. jest dwu-, a czasem nawet pięciokrotnie większa, niż w przypadku standardowych, programowych NATów. Z kolei technologia Asus AiRadar odpowiada za stabilne połączenie dzięki wzmacnianiu sygnału i kierowaniu go do aktywnych urządzeń. Zwiększa ona pokrycie sygnałem o 150% w porównaniu ze standardowymi modelami 11n i jest kompatybilna ze starszymi standardami łączności Wi-Fi. Użytkownicy RT-N18U otrzymują do dyspozycji cztery tryby pracy i mogą dostosować je do swoich potrzeb. Poza trybem domyślnym można skonfigurować: tryb rozszerzacza zasięgu, który ulepsza pokrycie sygnałem bezprzewodowym innego routera wi-fi; tryb punktu dostępowego umożliwiający bezprzewodowy dostęp do istniejącej sieci przewodowej oraz tryb media bridge, z którym dodamy funkcję łączności bezprzewodowej do urządzeń przewodowych, takich jak
konsole czy telewizory.

Dzięki dwóm portom USB –. 2.0 umieszczonym z tyłu oraz znajdującym się na przednim panelu USB 3.0 – udostępnimy drukarki i urządzenia 3G/4G oraz podłączymy dyski USB, by przesłać dane, pliki muzyczne i filmowe.

Aplikacja ASUS AiCloud zmienia podłączony dysk USB w osobisty serwer chmurowy. Zapewnia zdalny dostęp do osobistych plików i umożliwia strumieniowanie z laptopa, smartfona i tabletu. AiCloud może również automatycznie synchronizować podłączone urządzenia USB z innymi kompatybilnymi routerami firmy Asusa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)