Nowy Online Backup od F‑Secure

Nowy Online Backup od F-Secure
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.01.2012 14:23, aktual.: 19.01.2012 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

F-Secure zaprezentował nowa wersję swojego rozwiązania Online Backup. F-Secure Online Backup automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych danych zgromadzonych w komputerze i umieszcza je na bezpiecznych serwerach w Internecie. Proces kopiowania uruchamia się automatycznie, gdy komputer jest podłączony do sieci. Dzięki temu można także łatwo przywrócić pliki na dysk – automatycznie, lub wybierając te, które są potrzebne w danej chwili.

Nie ma limitów ilości danych, a o stanie kopii zapasowej przypomina regularnie wysyłany e-mailem raport. Kopie zapasowe są odpowiednio zabezpieczone i dostępne 2. godziny na dobę z każdego miejsca w sieci. Możesz także szybko i łatwo podzielić się swoimi plikami z przyjaciółmi i rodziną za pośrednictwem Facebooka lub innych sieci społecznościowych.

W badaniu przeprowadzonym przez F-Secure w 201. r. 93% respondentów przyznało, że zapobieganie utracie prywatnych danych ma dla nich ogromne znaczenie, podczas gdy dla 63% ankietowanych istotne jest łatwe dzielenie się treściami online. W kolejnym badaniu ponad 90% respondentów uważało, że tworzenie kopii zapasowych jest tak samo ważne jak posiadanie oprogramowania antywirusowego na swoim komputerze. Wśród ankietowanych najpopularniejszą metodą tworzenia kopii zapasowych danych jest zgrywanie ich na zewnętrzny dysk twardy (54,4%), następnie umieszczanie kopii w bezpiecznym miejscu w sieci (24,3%), nagrywanie kopii na dysku DVD/CD/Blu-ray (4,6%) oraz backup przy użyciu skrzynki e-mail (2,8%). 14% respondentów przyznaje, że nie wykonuje żadnych kopii zapasowych swoich plików. Ponad 77% spośród ankietowanych stwierdziło, że chciałoby mieć dostęp do swoich danych w kopii zapasowej z dowolnego miejsca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)