Nowy notebook Asusa: Automobili Lamborghini VX7

Nowy notebook Asusa: Automobili Lamborghini VX7

Nowy notebook Asusa: Automobili Lamborghini VX7
06.04.2011 13:28

Asus zaprezentował we Włoszech swój najnowszy produkt: laptop Lamborghini VX7. Komputer ten ma oddawać ducha wyścigowych tradycji Automobili Lamborghini, nic dziwnego zatem, że komputer pokazano właśnie w siedzibie Lamborghini. Model VX7 został zaprojektowany tak, aby odzwierciedlać sportowy, agresywny wygląd supersamochodów Automobili Lamborghini, ale i także ich ogromną moc. Aby się o tym przekonać, udostępniono nam zarówno premierowego laptopa VX7, jak i Lamborghini Gallardo LP560-4. Wrażenia z „zabawy” oboma „urządzeniami” niesamowite.

Asus zaprezentował we Włoszech swój najnowszy produkt: laptop Lamborghini VX7. Komputer ten ma oddawać ducha wyścigowych tradycji Automobili Lamborghini, nic dziwnego zatem, że komputer pokazano właśnie w siedzibie Lamborghini. Model VX7 został zaprojektowany tak, aby odzwierciedlać sportowy, agresywny wygląd supersamochodów Automobili Lamborghini, ale i także ich ogromną moc. Aby się o tym przekonać, udostępniono nam zarówno premierowego laptopa VX7, jak i Lamborghini Gallardo LP560-4. Wrażenia z "zabawy” oboma "urządzeniami” niesamowite.

Notebook VX7 dostępny jest w dwóch kolorach: pomarańczowym i czarnym, przy czym kolor pomarańczowy to jeden z najpopularniejszych kolorów Lambo i został użyty na licencji producenta. Za wydajność komputera odpowiada czterordzeniowy procesor Intel Core i7 drugiej generacji. Asus VX7 - jako pierwszy notebook na świecie –. został także wyposażony w oddzielną kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 460M z 3 GB dedykowanej pamięci wideo. Nowy komputer posiada także hybrydowy dysk twardy o pojemności 1,25 TB i prędkości ok. 10 000 obrotów na minutę.

Obraz
© (fot. Asus)

Asus Automobili Lamborghini VX7: legendarny design VX7 to komputer dla użytkowników, którzy przykładają jednakową wagę zarówno do luksusowego wykonania, jak i do zaawansowanej technologii.
Liczne elementy wzornictwa nowego komputera pełnią podwójną rolę. Z jednej strony stanowią hołd złożony inżynierii oraz stylowi Automobili Lamborghini, z drugiej praktycznie przyczyniają się do zwiększenia wydajności urządzenia. Przykładem takiego połączenia funkcjonalności i designu są szczeliny chłodnicze z tyłu notebooka - zapewniają doskonałe rozpraszanie ciepła, a jednocześnie przywodzą na myśl unikatowe tylne światła i elementy układu wydechowego samochodów Lamborghini. Podobną filozofią kierowali się projektanci Asus podczas projektowania przycisku zasilania (w kształcie przycisku uruchamiania silnika), wykończonych skórą podpórek na nadgarstki oraz lekkiej, ale wytrzymałej aluminiowej konstrukcji. Trzeba przyznać, że porównując Gallardo i VX7 dostrzeżemy bardzo wiele podobieństw i wspólnych elementów designu.

Obraz
© (fot. WP)

Wydajność i włoski temperament
Asus Lamborghini VX7 jest jednym najbardziej zaawansowanych notebooków wyprodukowanych przez firmę. Ma on zapewnić najwyższą wydajność w grach, multimediach, rozrywce online i pracy. Pierwsze chwile zabawy z tym komputerem pokazują, że VX7 nie ma się czego powstydzić i jest to rzeczywiście, bardzo wydajna maszyna. Komputer bez problemu radzi sobie z najnowszymi grami, czy skomplikowaną obróbką plików video.

Obraz
© (fot. Asus)

Niestety, podobnie jak Lamborghini Gallardo LP560-4 (250.000 Euro), tak i Asus VX7 nie należy do najtańszych komputerów na rynku. Wyceniono go bowiem na 7999 zł. Z drugiej strony, dostajemy niesamowicie wydajny komputer w bardzo stylowej obudowie. Małe Lambo na Twoim biurku o mocy "prawie” tak dużej, jak jego brat na czterech kołach. Specyfikacja techniczna na następnej stronie. Asus Automobili Lamborghini VX7

Procesor: Intel Core i7-2630QM
System operacyjny: Windows 7 Ultimate/Professional/Home Premium/Home Basic (64-bit)
Chipset: Mobile Intel] HM65 Express
Pamięć: DDR3 1333MHz, up to 16GB
Ekran 15.6” 16:9 full HD LED
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460M with 3GB GDDR5
Dyski twarde: Możliwość zainstalowania do dwóch dysków 3,5. z dostępnych poniżej:
SATA 5400rpm: 500GB/640GB/750GB
SATA 7200rpm: 500GB/750GB
SATA 10,000rpm hybrid with embedded 32MB SSD: 500GB

Obraz
© (fot. Asus)

Napędy optyczne Super Multi
Blu-ray combo
Blu-ray writer

Kamera 2 megapixel
Wymiary 402.36mm x 309.42mm x 57.91mm
3.82kg z 8-komorową baterią

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)