Nowy iPhone już dziś o 19:00!

Nowy iPhone już dziś o 19:00!
Źródło zdjęć: © Michał Bonikowski

04.10.2011 12:34, aktual.: 29.12.2016 08:19

Już dziś o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpocznie się konferencja "Let's Talk iPhone", na której nowy CEO firmy Apple przedstawi najnowsze gadżety. Ile wiemy z dotychczasowych przecieków? Tak naprawdę nic pewnego. Najbardziej prawdopodobne jest, że nowy iPhone będzie wyposażony w superszybki chip A5, 1 gigabajt pamięci RAM, aparat 8 megapikseli oraz bardzo zaawansowany system rozpoznawania głosu o nazwie Assistant. Ostatnie dni przyniosły wiele poszlak, które mają dowodzić, że pojawi się wersja o nazwie "4S". Czy oznacza to, że ujrzymy tylko poprawioną wersję poprzedniego smartfona firmy Apple? Niekoniecznie. Możliwe, że będziemy dzisiaj świadkami aż dwóch premier.

Już dziś o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpocznie się konferencja "Let's Talk iPhone", na której nowy CEO firmy Apple przedstawi najnowsze gadżety. Ile wiemy z dotychczasowych przecieków? Tak naprawdę nic pewnego. Najbardziej prawdopodobne jest, że nowy iPhone będzie wyposażony w superszybki chip A5, 1 gigabajt pamięci RAM, aparat 8 megapikseli oraz bardzo zaawansowany system rozpoznawania głosu o nazwie Assistant. Ostatnie dni przyniosły wiele poszlak, które mają dowodzić, że pojawi się wersja o nazwie "4S". Czy oznacza to, że ujrzymy tylko poprawioną wersję poprzedniego smartfona firmy Apple? Niekoniecznie. Możliwe, że będziemy dzisiaj świadkami aż dwóch premier. Jest wiele pytań, które zadają sobie wszyscy gadżeciarze. Najważniejsze z nich to: czy iPhone 5 będzie miał większy wyświetlacz, nowy design oraz czy Apple pokaże jeden, czy aż dwa telefony? Zanim poznamy odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do obejrzenia galerii prototypów, które zostały zaprojektowane przez "fanboyów" oraz serwisy
technologiczne - zarówno na podstawie przecieków, jak i puszczając wodze fantazji.

Prototyp widoczny na zdjęciu został stworzony przez polskiego projektanta - Michała Bonikowskiego. Twórca zamienił tylną obudowę na sprawdzone już aluminium. Pozostawił także stalową ramę w nawiązaniu do poprzedniego modelu i iPada 2.

1 / 13

MacRumors

Obraz
© MacRumors

Prototyp stworzony przez CiccareseDesign dla serwisu MacRumors. Bazuje głównie na przeciekach. Między innymi na tym, który mówi, że przycisk Home będzie podłużny i... dotykowy. Odblokowywanie telefonu odbywałoby się wówczas przez przejechanie palcem po przycisku, zamiast po wyświetlaczu smartfona.

2 / 13

Nowhere Else

Obraz
© Nowhere Else

Francuscy projektanci z portalu Nowhere Else pokusili się o własną wersję. Zaokrąglony tył jest cechą wspólną wielu prototypów, natomiast brak przycisku Home wyróżnia ten pomysł spośród innych.

3 / 13

iPhone 4G

Obraz
© iPhone News Blog

Jeden z wcześniejszych prototypów. Niemieccy projektanci bazowali głównie na wyglądzie iPhone'a 4. Bardzo smukłe kształty powodują, że telefon aż chce się chwycić i poobracać w ręce.

4 / 13

ThisIsMyNext

Obraz
© ThisIsMyNext

Ten projekt zdobył sobie dużą rzeszę fanów. Cechy wyróżniające: kształt łzy, szeroki przycisk Home i wyświetlacz od brzegu do brzegu obudowy.

5 / 13

Antonello Falcon

Obraz
© VeteranGeek

Ekran 4,6 cala, zaokrąglone szklane brzegi, 8,4 milimetra grubości i delikatny przycisk Home. Nazywany "iPhone'em 5 o rozmiarze zero".

6 / 13

9to5mac.com

Obraz
© 9to5mac.com

Dwa prototypy, które wyciekły dzięki portalowi 9to5mac.com. Ten po lewej, to smartfon Apple (prawdopodobnie iPhone 5) trzymany przez pracownika firmy z Cupertino, który niefrasobliwie bawił się nim w pociągu. Po prawej - iPhone 4S.

7 / 13

Roman Sima

Obraz
© Roman Sima

Ultracienki design z plastikowym tylnim panelem. Prototyp nazywany "Połyskliwym iPhone'em 5".

8 / 13

Znowu MacRumors

Obraz
© MacRumors

I kolejny potomek iPhone'a 4 w prostej linii. Tym razem różni się od niego tylko grubością obudowy.

9 / 13

Piotr Spalek

Obraz
© Piotr Spalek

Kolejny polski akcent w galerii. Tym razem reakcja polskiego grafika na wyciek ze zdjęciem 4 calowego wyświetlacza na jednym z chińskich portali.

10 / 13

iPhone 5G

Obraz
© VeteranGeek

Próba dopasowania wyglądu nowego iPhone'a do designu dość nieudanego modelu iPoda Nano. Francuskie studio NAK przedstawiło nawet ten sam zestaw wersji kolorystycznych.

11 / 13

Zaokrąglony iPhone 5

Obraz
© VeteranGeek

Projektant Pietro Schirano przedstawił model, którego zaokrąglenia nie ograniczają się do tylnej obudowy - także przód miałby być lekko owalny. "Bochenkowaty" iPhone? Nie wydaje nam się...

12 / 13

LEDowy iPhone 5

Obraz
© VeteranGeek

Kolejny fantazyjny projekt - diody LED umieszczone pod przyciskiem Home, które świecą na różne kolory przy różnych zdarzeniach. Migają na biało, kiedy pojawi się nowe powiadomienie, na zielono - przy nadchodzącym połączeniu i kiedy telefon się ładuje oraz na czerwono, kiedy bateria jest bliska wyczerpania. Ciekawy koncept Kazi Shahriara Ahmeda z Bangladeszu.

13 / 13

iPhone Air

Obraz
© VeteranGeek

Pomysł, który bardzo przypadł nam do gustu. Ultracienka, lekko ścięta z tyłu obudowa, wzorowana na MacBooku Air. Do tego wyświetlacz od brzegu do brzegu i metalowe boki (jak w iPhone'ie 4). Projekt Federico Ciccarese.

Już dzisiaj wieczorem dowiemy się, który z tych prototypów jest najbliższy oryginałowi. A może zostaniemy poinformowani, że Apple przygotował dla nas tylko ulepszoną wersję iPhone'a 4? Na premierę nowego gadżetu czeka cały świat, byłby więc to spory zawód. Odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania otrzymamy już za kilka godzin!

JG/GB/GB

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)