Nowy ekspres Saeco Xelsis Evo

Nowy ekspres Saeco Xelsis Evo

Nowy ekspres Saeco Xelsis Evo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.04.2013 15:38

Za sprawą pełnej personalizacji procesu parzenia, od ziarna do filiżanki, oraz opatentowanego przez Saeco pojemnika na mleko z podwójną komorą spieniającą i podwójną funkcją czyszczenia nowy ekspres wyróżnia się w dziedzinie przyrządzania napojów kawowych na bazie mleka.

Funkcja automatycznego czyszczenie jest uruchamiana jednym przyciskiem. Innym udoskonaleniem w ekspresie Xelsis Evo jest nowy pojemnik na mleko z technologią podwójnej komory. System spieniania zaprojektowany z myślą o dodatkowym wzmocnieniu walorów smakowych mleka kontroluje proces podgrzewania pojemnika, nieprzerwanie utrzymując optymalną temperaturę, co gwarantuje regularny, wolny od rozprysków przepływ. Po przygotowaniu napoju system samoczynnie inicjuje dwukrotny cykl czyszczenia całego obiegu za pomocą gorącej pary. Kolejna ważna innowacja pojawiająca się w nowej generacji ekspresów Xelsis to regulowana, wyjmowana wylewka, która umożliwia przygotowanie napoju w wysokich szklankach. Dla większego komfortu użytkowania, ekspres Xelsis Evo wyposażony został w dużą tackę ociekową o wymiarach 2. cm (długość) na 12 cm (szerokość). Rozwiązanie to pozwala na rzadsze opróżnianie pojemnika.

Korzystając z ekspresu Xelsis użytkownik może przyrządzić jeden z 9 różnych typów napojów: od espresso po long coffee i od cappuccino po latte macchiato (dowolny napój na bazie mleka oraz herbatę)
. Każdy z domowników może w miejsce standardowych ustawień zapisać w pamięci urządzenia preferowaną konfigurację parametrów takich jak aromat kawy, zaparzanie wstępne, temperatura, czas parzenia i poziom spienienia mleka, a także ilość użytego mleka i konsystencja napoju. Ekspres umożliwia zaprogramowanie sześciu niezależnych profili użytkowników.

Specjalnie zaprojektowany pojemnik na kawę chroni ją przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, ceramiczny młynek gwarantuje rozdrobnienie ziaren w niskiej temperaturze, specjalny wkład filtracyjny Brita Intenza, który oczyszcza wodę zapewnia optymalnie zbilansowany smak przyrządzanych napojów, a system wstępnego zaparzania Saeco zrasza zmieloną kawę przed procesem parzenia.

Model Xelsis Evo dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych, tj. Full Stainless Steel, Steel Black (przód wykonany ze stali nierdzewnej, a boki wykończone w kolorze czarnym) oraz Full Black.

- Saeco Xelsis Evo Full Black HD8953/09 – 6599 zł
- Saeco Xelsis Evo Steel Black HD8953/19 – 6599 zł
- Saeco Xelsis Evo Full Stainless Steel HD8954/09 - 7499 zł

Specyfikacja

- Pojemność zbiornika na wodę: 1,6 l
- Ciśnienie pompy: 15 barów
- Pojemność pojemnika na ziarna kawy: 350 g
- Pojemność pojemnika na odpadki: 14 porcji
- Pojemność pojemnika na mleko: 0,5 l
- Duża tacka ociekowa (długość 28 cm i szerokość 12 cm)
- Oszczędność energii elektrycznej: automatyczny stan czuwania, zużycie energii –. Klasa A (normy FEA)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)