Nowy e-reader na rynku: Onyx Boox i62

Nowy e‑reader na rynku: Onyx Boox i62

Nowy e-reader na rynku: Onyx Boox i62
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.12.2011 12:32

Kolejny model czytnika e-książek z serii Onyx Boox właśnie trafia do sprzedaży. To pierwsze urządzenie tego typu na polskim rynku, wyposażone w dotykowy ekran na podczerwień.

Onyx Boox i6. posiada ekran E-Ink Pearl EPD o wysokim kontraście, który nie męczy wzroku i pozwala zachować duży komfort czytania. Wyjątkowo wygodną obsługę zapewnia ekran dotykowy na podczerwień z obsługą Multi touch. Dzięki temu, operacje na ekranie nie wpływają na jakość obrazu jak w przypadku szeroko stosowanych technologii dotykowych (efekt lustra).

Bezprzewodową łączność z siecią lokalną i Internetem obsługuje moduł Wi-Fi, co daje użytkownikowi łatwy dostęp m.in. do własnej biblioteki multimediów i wirtualnych dysków. Na wyposażeniu czytnika ebook-ów Onyx Boox i6. znajdziemy również syntezator mowy IVONA, który potrafi czytać wszelkie wybrane teksty. Do tego dochodzi, możliwość robienia notatek, również odręcznych.

Urządzenie obsługuje wszystkie popularne formaty elektronicznych książek i dokumentów, pliki graficzne (np. JPG) oraz audio (np. MP3). Akumulator ma według deklaracji producenta pozwolić nawet na kilka tygodni pracy czytnika (ponad 800. stron tekstu).

Pozostałe istotne parametry techniczne:
- 6-calowy ekran E-Ink Pearl EPD (800x600 pix, 16 odcieni szarości)
- dotykowy panel Multi-touch na podczerwień (obsługa palcem bez piórka)
- procesor: Freescale iMX 508 Cortex A8 Mobile (800 MHz)
- 128 MB pamięci RAM
- 4 GB pamięci wewnętrznej
- interfejs USB 2.0
- gniazdo SD/SDHC/MMC
- gniazdo audio/słuchawki 3,5 mm (jack)
- Waga: około 250 gramów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)