Nowy dysk SSD SanDisk'a: Ultra II SSD

Nowy dysk SSD SanDisk'a: Ultra II SSD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.08.2014 13:37, aktual.: 20.08.2014 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SanDisk Ultra II SSD to kolejny już na rynku dysk SSD. Tego typu dyski pozwalają zmodernizować komputer, a przez to zwiększyć wydajność pracy i wydłużyć czas działania akumulatora.

Przy zastosowaniu nowego dysku SanDiska możliwe jest zwiększenie wydajności do 2. razy oraz wydłużenie czasu pracy akumulatora nawet o 15%. Wszystko to wynika z braku ruchomych części wymagających mocniejszego zasilania, oraz z dużo wyższej prędkości odczytu i zapisu danych w porównaniu z klasycznymi dyskami HDD. Prędkość odczytu sekwencyjnego sięga 550 MB/s, a prędkość zapisu dochodzi do 500 MB/s. Napęd jest oparty na technologii Flash NAND X3, a zastosowana w nim dwuwarstwowa architektura pamięci podręcznej nCache 2.0 przyczynia się do zwiększenia szybkości działania.
Dysk jest dostarczany w komplecie z oprogramowaniem SanDisk SSD Dashboard. Umożliwia ono kontrolę stanu urządzenia, ręczne i cykliczne wykonywanie operacji TRIM, sprawdzanie aktualizacji wewnętrznego oprogramowania i wyświetlanie wskazówek, które pomagają uzyskać maksymalną wydajność napędu. Dołączone oprogramowanie umożliwia też proste i szybkie skopiowanie całej zawartości obecnego dysku twardego, na nowy napęd.

Dysk jest dostępny w pojemnościach od 12. do 960 GB, a jego ceny zaczynają się od około 315 zł za najmniejszy wariant, a kończą na 1700 zł za model o największej pojemności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także