Nowy dysk SSD SanDisk'a: Ultra II SSD

Nowy dysk SSD SanDisk'a: Ultra II SSD

Nowy dysk SSD SanDisk'a: Ultra II SSD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.08.2014 13:37, aktualizacja: 20.08.2014 14:40

SanDisk Ultra II SSD to kolejny już na rynku dysk SSD. Tego typu dyski pozwalają zmodernizować komputer, a przez to zwiększyć wydajność pracy i wydłużyć czas działania akumulatora.

Przy zastosowaniu nowego dysku SanDiska możliwe jest zwiększenie wydajności do 2. razy oraz wydłużenie czasu pracy akumulatora nawet o 15%. Wszystko to wynika z braku ruchomych części wymagających mocniejszego zasilania, oraz z dużo wyższej prędkości odczytu i zapisu danych w porównaniu z klasycznymi dyskami HDD. Prędkość odczytu sekwencyjnego sięga 550 MB/s, a prędkość zapisu dochodzi do 500 MB/s. Napęd jest oparty na technologii Flash NAND X3, a zastosowana w nim dwuwarstwowa architektura pamięci podręcznej nCache 2.0 przyczynia się do zwiększenia szybkości działania.
Dysk jest dostarczany w komplecie z oprogramowaniem SanDisk SSD Dashboard. Umożliwia ono kontrolę stanu urządzenia, ręczne i cykliczne wykonywanie operacji TRIM, sprawdzanie aktualizacji wewnętrznego oprogramowania i wyświetlanie wskazówek, które pomagają uzyskać maksymalną wydajność napędu. Dołączone oprogramowanie umożliwia też proste i szybkie skopiowanie całej zawartości obecnego dysku twardego, na nowy napęd.

Dysk jest dostępny w pojemnościach od 12. do 960 GB, a jego ceny zaczynają się od około 315 zł za najmniejszy wariant, a kończą na 1700 zł za model o największej pojemności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)