Nowy Bluetooth szybszy i bardziej energooszczędny

Nowy Bluetooth szybszy i bardziej energooszczędny

19.02.2009 11:30, aktual.: 19.02.2009 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Organizacja Bluetooth SIG pracuje nad nowymi wersjami standardu Bluetooth, które mają uczynić tę technologię bardziej wydajną i energooszczędną. Pierwsza specyfikacja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Organizacja Bluetooth Special Interest Group (SIG) pracuje nad dwoma nowymi standardami Bluetooth, które mają uczynić tę technologię bardziej wydajną i energooszczędną. Specyfikacja wersji energooszczędnej ma być gotowa do końca bieżącego roku. Nowe rozwiązania znajdą zastosowanie w urządzeniach, które pobierają mniej prądu niż telefony komórkowe i palmtopy, czyli na przykład w zegarkach naręcznych i urządzeniach monitorujących pracę serca. Dzięki tej technologii możliwe będzie między innymi wykorzystywanie zegarka do wyświetlania informacji o połączeniach przychodzących. Stworzy ona również nowe możliwości w zakresie stosowania rozmaitego rodzaju czujników, które mogą przekazywać informacje do telefonu komórkowego i być sterowane za jego pośrednictwem. Przykładem są tu choćby stosowane w domach termostaty.

Grupa Bluetooth SIG ma nadzieję, że zmiany wprowadzone w zakresie wydajności pozwolą docelowo przesyłać dane z szybkością do 100Mb na sekundę. Nowa specyfikacja Bluetooth nie przyniesie jednak zwiększenia zasięgu połączeń, bowiem organizacja chce pozostać przy oryginalnych założeniach tej technologii, która została stworzona jako protokół do bezprzewodowej transmisji danych na krótkie odległości (maksymalnie do 100 metrów).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)