Nowości Sony na CES 2018

Nowości Sony na CES 2018

Nowości Sony na CES 2018
Źródło zdjęć: © Sony
Bolesław Breczko
09.01.2018 14:43, aktualizacja: 09.01.2018 17:44

W Las Vegas Sony postawiło na swoje sprawdzone urządzenia: telewizory, projektory, aparaty fotograficzne i sprzęt audio. Jako jedni z nielicznych nie kładli nacisku na sztuczną inteligencję w swoich produktach, choć algorytmy uczenia maszynowego są w nich też obecne. Sony najwidoczniej nie chce podążać trendem pozostałych producentów i tworzyć inteligentnych sieci urządzeń.

Powrót psa Sony Aibo

Zdecydowanie najciekawszą informacją od Sony jest powrót robotycznego psa Aibo. Tym razem mechaniczny przyjaciel wspierany będzie przez sztuczną inteligencję. Oznacza to, ze faktycznie będzie mógł uczyć się naszych zachowań i przyzwyczajeń. Wg sony Aibo będzie mógł wytworzyć prawdziwą emocjonalną więź z człowiekiem. Będzie też połączony z innymi psami przez internet, od których będzie mógł pobierać "doświadczenia" innych użytkowników. Aibo po raz pierwszy zostały zaprezentowane światu w 1999 roku. Jedyne pięć tys. egzemplarzy sprzedało się w mniej niż 20 minut.

Obraz
© Sony

Rzutnik 4K od Sony

Chociaż nie tak efektowny jak pies Aibo, to właśnie projektor o rozdzielczości obrazu 4K został uznany za najlepszą premierę Sony. Ultra Short Throw Projector (LSPX-A1) wpisuje się w trend projektorów, które nie muszą być znacznie odsunięte od ściany. Urządzenie Sony potrzebuje zaledwie 25 cm, aby wyświetlić obraz o szerokości nawet ponad 3m i jasności 2500 lumenów. Rzutnik nie jest tani, kosztuje aż 30 tys. dolarów, ale w tej cenie jego właściciel otrzymuje również system nagłośnienia Glass Sound Speaker, generujący dźwięk w promieniu 360 stopni.

Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe z tłumieniem szumów

Sony na CES 2018 zaprezentowało też słuchawki dla sportowców. Dokanałowe, bezprzewodowe, wodoodporne i wyposażone w aktywne wyciszenie szumów słuchawki mogą być ciekawą alternatywą dla osób aktywnych. Mają być dostępne w wersji połączonej kablem i osobny słuchawek dokanałowych.

Obraz
© Sony

Japońska firma pokazała też nowe wersje inteligentnych głośników oraz swoich smartfonów Xperia. Więcej o nowych telefonach Sony Xperia przeczytasz tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)