Nowość dla rowerzystów od Garmina

Nowość dla rowerzystów od Garmina
Źródło zdjęć: © Garmin

03.09.2010 09:14, aktual.: 03.09.2010 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Garmin poinformowała o wprowadzeniu urządzenia nawigacyjnego Edge 800 przeznaczonego dla rowerzystów. Edge 800 łączy w sobie funkcjonalność modeli Edge 500 i Edge 705, uzupełniając je o interfejs ekranu dotykowego. Możliwości, takie jak planowanie tras BaseCamp oraz BirdsEye Satellite Imagery, sprawiają, że urządzenie nadaje się do treningów, wycieczek oraz jazdy na szlakach turystycznych.

Edge 80. został wyposażony w 2,6-calowy wyświetlacz z interfejsem dotykowym. Urządzenie śledzi prędkość, dystans, czas, pozycję GPS, wysokość wzniesienia terenu, liczbę spalonych kalorii, wznoszenie i opadanie terenu. Dane dostępne na wyświetlaczu prezentowane są w czasie rzeczywistym dzięki bezprzewodowej synchronizacji Edge’a 800 z kompatybilnymi systemami pomiaru mocy firm trzecich, urządzeniami monitorującymi puls oraz czujnikami prędkości/tempa za pomocą technologii ANT+. Edge 800 został wyposażony w barometryczny wysokościomierz wskazujący zmiany w terenie.

Obraz
© (fot. Garmin)

Edge 80. nie wymaga kalibracji. Można go instalować na różnych rowerach, dzięki niskoprofilowemu, ćwierćobrotowemu mocowaniu, które dopasowuje się do wspornika kierownicy lub samej kierownicy za pomocą mocnych gumowych pierścieni.

W urządzeniu zastosowano odbiornik GPS z systemem HotFix, dzięki czemu szybko nawiązuje i utrzymuje kontakt z satelitą. Edge 800 wyświetla także odczyty temperatur, dokonuje zmian stref czasowych oraz ostrzega rowerzystów o braku uruchomienia licznika czasu. Bateria po pełnym naładowaniu działa do 15 godzin.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)