Nowość: aplikacje trafiły do GG

Nowość: aplikacje trafiły do GG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.03.2012 15:12, aktual.: 27.03.2012 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producent najpopularniejszego komunikatora w Polsce udostępnił katalog aplikacji zewnętrznych. To praktyczny sposób na dotarcie do społeczności GG. Developerzy aplikacji zyskują potężne narzędzie, a użytkownicy dostęp do przydatnych na co dzień rozszerzeń: w nauce, rozrywce i pracy. Za darmo.

Rozwiązanie wprowadza nowe możliwości komunikacji w czasie rzeczywistym, wyróżniając je na rynku aplikacji. Decydującym elementem jest fakt, że GG w większości przypadków jest na stałe uruchomione w komputerze użytkownika, a dzięki temu również stale działają przygotowane na komunikator aplikacje. Po raz pierwszy w taki sposób możliwe jest tworzenie własnych rozszerzeń dla GG z potencjałem dotarcia do ponad 6-milionowej społeczności.

Użytkownicy mogą już wybierać spośród bezpłatnych rozszerzeń do komunikatora, dostępnych po uruchomieniu najnowszej wersji GG: pogoda, program kin z całego kraju, horoskop, rysownik - tablica do wspólnego rysowania on-line, alarm, słownik językowy i gry. Pasek z aplikacjami można jednym kliknięciem wysuwać i chować z boku listy kontaktów. Dodatkowo, użytkownik sam decyduje o ich kolejności, dowolnie rozbudowując komunikator lub też usuwając wybrane aplikacje w razie potrzeby.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Z potencjału dotarcia do kilku milionów użytkowników zdecydowali się skorzystać już na starcie nowego GG duzi wydawcy internetowi: WP.PL, AutoCentrum.pl, Bankier.pl, GryOnline.pl, Interia.pl (Ding), Onet.pl (Zapytaj.onet.pl), PC World, Polskie Radio i Radio ZET.

Przygotowali oni własne aplikacje, które można bezpłatnie instalować w swoim GG. Użytkownicy komunikatora zyskują dzięki nim dostęp do notowań giełdowych i cen paliw, porad, wiadomości z portali, przeglądu nowości ze świata gier i muzyki.

Unikatowym rozwiązaniem, w porównaniu do podobnych rozwiązań w Internecie, jest natychmiastowa komunikacja –. czyli działanie GG w czasie rzeczywistym, w tle. Wykorzystując tę zaletę aplikacje przygotowane dla GG są cały czas aktywne. To duża przewaga, na przykład przy notowaniach lub wiadomościach, także z blogów. Przykładowo: jeśli kurs interesującej nas spółki giełdowej osiągnie wpisaną przez nas cenę, komunikator powiadomi nas o tym, podobnie jak powiadamia o wiadomościach od znajomych. Tzw. „instant messaging” został wykorzystany w innych aplikacjach.

Aplikacje jak gadżety na pulpit
Rozszerzenia dla GG mogą być używane jako osobne tzw. gadżety na pulpit komputera. Dzięki temu, że aktywują się one przy każdym uruchomieniu komunikatora, można non-stop śledzić ich działanie (np. wiadomości publikowanie w czasie rzeczywistym).

GG otwarte dla developerów
Tworzenie aplikacji odbywa się dzięki otwartemu API - http://dev.gg.pl/ . Na jego bazie możliwe jest tworzenie zarówno zaawansowanych, jak i prostych funkcjonalności, np. połączenie bloga z GG. Już wkrótce GG zaprezentuje aplikację dla blogerów, na przykładzie aplikacji dla blogera Kominka.

GG udostępnia możliwość integracji ze swoją platformą komunikacyjną każdemu: zarówno początkującemu developerowi aplikacji, jak i dużym firmom, które chcą w ten sposób skorzystać z dostępu do jednej z największych społeczności w polskim Internecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)