Nowe, wydajne żarówki LED Gembird

Nowe, wydajne żarówki LED Gembird
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.11.2013 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gembird wyprodukował LED o wydajności wynoszącej 135 lumenów na Wat. Model EnerGenie LED ma więc o ok. 40 proc. lepszą wydajność niż jej tradycyjne odpowiedniki oraz dłuższą żywotność. Było to możliwe dzięki zastosowaniu rurki cieplnej, która do tej pory była głównie wykorzystywana do chłodzenia procesorów komputerowych.

Gembird planuje wprowadzić żarówki na masowy rynek w marcu 201. roku. Producent zgłosił swoją żarówkę w serwisie Indiegogo, który umożliwia społeczne finansowanie różnych projektów. Celem firmy nie jest jednak pozyskanie funduszy, lecz zdobycie informacji, które kraje są najbardziej zainteresowane jej produktami.

Dzięki efektywnemu chłodzeniu, nawet po kilku latach użytkowania żarówki EnerGenie LED nie obniżają swojej wydajności. Dla porównania tradycyjne produkty oświetleniowe już po 1. 000 godzin pracy tracą 30 proc. intensywności światła. Ponadto żarówki EnerGenie LED charakteryzują się długą żywotnością.

Z kolei, w przeciwieństwie do żarówek energooszczędnych, EnerGenie LED są odporne na częste włączanie i wyłączanie. Żarówka energooszczędna przy takim sposobie użycia bardzo szybko przestaje działać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)