Nowe wersje antywirusów Eset 2014

Nowe wersje antywirusów Eset 2014

17.10.2013 10:51, aktual.: 17.10.2013 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eset udostępnił najnowsze edycje swoich programów - pakietu bezpieczeństwa Smart Security oraz systemu antywirusowego i antyspyware NOD32 Antivirus. Oba produkty wzbogacono o nowe technologie, które wzmacniają ochronę użytkownika przed wirusami i atakami, wykorzystującymi luki w zainstalowanych aplikacjach. Do dyspozycji użytkowników oddano również nową wersję skanera mediów społecznościowych - teraz z ochrony mogą korzystać nie tylko użytkownicy Facebooka, ale również Twittera.

ESET Smart Security:

ESET NOD32 Antivirus:

W wypadku Eest Smart Security użytkownik otrzymuje kompletny pakiet bezpieczeństwa, zapewniający ochronę antywirusową i antyspyware, ochronę przed pułapkami phishingowymi, firewall, filtr antyspamowy (integrujący się z najpopularniejszymi programami do obsługi poczty elektronicznej) oraz funkcję kontroli rodzicielskiej. Program wyposażono również w zabezpieczenie Anti-Theft, które pomaga odszukać skradziony lub zgubiony komputer. W wypadku NOD3. Antivirus użytkownik zyskuje ochronę antywirusową i antyspyware oraz zabezpieczenie przed pułapkami phishingowymi.

W nowych wersjach oprogramowania Eset dodał do swoich produktów trzy nowe technologie:

• Blokada programów typu exploit - zabezpieczenie, zapewniające ochronę przed zagrożeniami, wykorzystującymi luki w aplikacjach (np.: w czytnikach PDF, programach do obsługi poczty elektronicznej oraz w komponentach MS Office). Zabezpiecza m.in. przed zagrożeniami typu lockscreen, które blokują dostęp do komputera i żądają od użytkownika okupu, w zamian za usunięcie blokady.

• Zaawansowany skaner pamięci - uzupełnienie blokady programów typu exploit. Wzmacnia ochronę przed skomplikowanymi zagrożeniami, wielokrotnie spakowanymi lub zaszyfrowanymi, które na wszelkie sposoby próbują przeniknąć na dysk komputera i uniknąć przy tym wykrycia przez skanery programów antywirusowych.

• Ochrona przed lukami w protokołach sieciowych - funkcja rozbudowująca skuteczność firewalla (dostępna w ESET Smart Security). Działa na poziomie warstwy sieciowej, zapewniając ochronę, przed wykorzystaniem podatności w protokołach sieciowych (m.in. SMB, RPC oraz RDP).

W nowych aplikacjach, prócz technologii odpowiedzialnych za wykrywanie i ochronę przed skomplikowanymi zagrożeniami, rozbudowano również moduł odpowiedzialny za ich eliminowanie.

Razem z nowymi wersjami swoich aplikacji firma udostępniła nowy skaner mediów społecznościowych - samodzielne narzędzie, przeznaczone do ochrony kont użytkowników Facebooka i Twittera. Aplikacja, instalowana na profilu użytkownika, poza ochroną przed wpisami zawierającymi złośliwe odnośniki, pomaga w ocenie i poprawie poziomu prywatności Internauty na Facebooku i Twitterze. Narzędzie można obsługiwać z poziomu serwisu społecznościowego lub za pośrednictwem platformy my.eset.com.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)