Nowe usługii w Netii we współpracy z F-Secure

Nowe usługii w Netii we współpracy z F‑Secure

Nowe usługii w Netii we współpracy z F-Secure
Źródło zdjęć: © netia
04.03.2009 20:25, aktualizacja: 05.03.2009 21:20

Netia i F-Secure rozszerzają współpracę. Firmy wspólnie wprowadzają na rynek nowe rozwiązania z zakresu ochrony danych dla użytkowników komputerów i telefonów komórkowych: "NetiaBackup" oraz "Netia Mobile Secure".

Netia i F-Secure rozszerzają współpracę. Firmy wspólnie wprowadzają na rynek nowe rozwiązania z zakresu ochrony danych dla użytkowników komputerów i telefonów komórkowych: _ NetiaBackup _ oraz _ Netia Mobile Secure _.

Netia i F-Secure współpracują od 2006 roku, dostarczając użytkownikom Netii rozwiązania chroniące przed zagrożeniami z Internetu: użytkownikom indywidualnym - _ Bezpieczny Internet _, a firmom - _ Netia Secure _. Wobec narastających problemów utraty danych oraz coraz nowszych zagrożeń, związanych z korzystaniem z telefonów komórkowych, firmy zdecydowały się na rozszerzenie wspólnej oferty.

NetiaBackup to kompleksowe narzędzie, chroniące przed utratą ważnych danych w przypadku zniszczenia, kradzieży bądź zgubienia komputera. Pozwala na bezpieczne archiwizowanie nielimitowanej ilości danych. Oprogramowanie umożliwia dostęp do zarchiwizowanych materiałów z dowolnego miejsca i poprzez dowolne urządzenie (komputer stacjonarny, laptop, netbook) z dostępem do Internetu.

Proces backupu danych został w aplikacji przystosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika - może odbywać się automatycznie i archiwizować pliki na bieżąco bez udziału odbiorcy, może również zostać zatrzymany w przypadku gdy potrzebna jest maksymalna przepustowość łącza. Dodatkowo wszystkie archiwizowane pliki przed zapisaniem na serwerze są kompresowane, co ułatwia ich ponowne pobieranie.

Backup online spełnia wszelkie wymogi bezpiecznego dostępu do przechowywanych plików: do transmisji używane jest szyfrowane połączenie SSL, natomiast dane są chronione algorytmem 3DES.

br> Rozwiązanie jest dostępne w dwóch wariantach: dla firm (_ NetiaBackup ) i dla użytkowników indywidualnych ( Bezpieczna Kopia _).

Netia Mobile Secure

Nowoczesne telefony komórkowe dają ogromne możliwości użytkowania, są jednak bardziej narażone na kradzież, czy zainfekowanie złośliwym oprogramowaniem. _ Netia Mobile Secure _ to narzędzie dla użytkowników biznesowych, pozwalające cieszyć się możliwościami telefonu, bez obaw o bezpieczeństwo przechowywanych w nim danych. Aplikacja łączy funkcje ochrony antywirusowej i anty-szpiegowskiej w czasie rzeczywistym z funkcją firewalla i zabezpieczeniem przed kradzieżą, zapewniając kompletną ochronę.

Netia Mobile Secure to łatwy w instalacji program, który działa w tle, skanując cały ruch sieciowy i monitorujący urządzenie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Automatycznie pobiera najnowsze aktualizacje, gdy zostanie nawiązane jakiekolwiek połączenie w trybie transmisji danych.

Aplikacja wprowadza nową zaawansowaną funkcję zabezpieczania przed kradzieżą z blokadą zdalną, czyszczeniem zdalnym i opcjami kontroli antykradzieżowej. Blokada zdalna umożliwia szybkie i łatwe zablokowanie urządzenia w celu ochrony poufnych danych za pomocą pojedynczej wiadomości SMS. Funkcja ANTYZŁODZIEJ umożliwia usunięcie wszystkich danych z telefonu przy użyciu czyszczenia zdalnego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)