Nowe udoskonalone dyski SSD od Transcend’a

Nowe udoskonalone dyski SSD od Transcend’a

17.09.2010 10:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Transcend przedstawił nową linię 2,5-calowych dysków SATA SSD, które w stosunku do poprzedników przeszły gruntowny upgrade. Nowe dyski oferują szybkość transferu do 260MB/s i do 512 GB pojemności.

Aby zwiększyć wydajność dysków, Transcend udoskonalił kontroler wspomagający teraz transfer do 260MB/s w odczycie i 20. MB/s w zapisie. Ta zmiana przekłada się na znaczący wzrost szybkości ładowania się systemu operacyjnego i uruchamiania aplikacji.

W celu uzyskania maksymalnej kompatybilności z najnowszą wersją systemów Windows i Linux nowe dyski SSD firmy TRANSCEND obsługują komendę TRIM, co jest niezbędne do podtrzymania optymalnej prędkości zapisu oraz zmniejsza stopniowe zużycie SSD.

Obraz
© (fot. Transcend)

Mimo że 2,5-calowy rozmiar jest powszechnie kojarzony z notebookami, nowe dyski mogą być również instalowane w komputerach desktopowych. Aby zwiększyć wydajność i stabilność działania peceta bez konieczności wymiany całego sprzętu, Transcend przygotował specjalny zestaw do upgradu. Zawiera on wszystko, czego potrzebuje użytkownik do zainstalowania nowego dysku SSD w przeciągu kilku minut: 2,5’’. dysk SATA SSD o pojemności 32GB, podstawkę umożliwiającą zainstalowanie dysku w zatoce 3,5’’, kabel SATA, kable zasilania oraz aplikację Acronis True Image umożliwiającą tworzenie obrazów dysków twardych.

Wszystkie nowe dyski SSD firmy TRANSCEND objęte zostały dwuletnią gwarancją producenta. Cena detaliczna produktu nie została jeszcze ustalona. 2,5-calowe dyski są dostępne w wersjach o pojemności: 32GB, 64GB, 128GB, 256GB i 512GB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)