Nowe telewizory Panasonic na rok 2014 - mnóstwo modeli

Nowe telewizory Panasonic na rok 2014 - mnóstwo modeli
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.03.2014 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic zapowiedział dziś wprowadzenie na rynek wielu nowych modeli telewizorów ze wszystkich segmentów cenowych. AX800 to nowa sztandarowa seria Viera 4K Ultra HD uzupełniana przez model Full HD AS800. Modele AS640, AS650, AS740 i AS750 to przedstawiciele średniej półki cenowej, a modele AS600, AS520, AS500 i A400 to modele klasy podstawowej.

Viera AX800 i AS800

Seria AX80. jest dostępna w kolorze czarnym z ekranami o przekątnej 50, 58 lub 65 cali, a seria AS800 w kolorze metaliczno-tytanowym jest dostępna z ekranami o przekątnej 47, 55 i 60 cali. Panasonic poinformował też, że jesienią wprowadzi na rynek kolejny telewizor z serii 4K Ultra HD, AX900.

Telewizory Panasonic z serii AX80. dzięki rozdzielczości UDH (3840 x 2160 pikseli), czterokrotnie wyższej niż w przypadku konwencjonalnych urządzeń Full HD, zapewniją wyjątkową ostrość obrazu z wyjątkową szczegółowością. przedtem. Szybki procesor Hexa Processing Engine PRO w połączeniu z zaawansowanym przetwarzaniem obrazu i innowacyjnym renderingiem maksymalizuje jakość zarówno natywnej treści 4K, jak i materiałów stworzonych w niższej rozdzielczości. Technologia 2000Hz Back Light Scanning (BLS) i mechanizm 4K Intelligent Frame Creation odpowiadają natomiast za ostrość obrazu i płynność ruchu.

Technologia Local Dimming PRO w telewizorze AX80. oferuje lokalne przyciemnianie obrazu w celu podbicia kontrastu, zwiększając dynamikę obrazu poprzez pogłębianie czerni i rozjaśnianie bieli. System ten pozwala dojrzeć dodatkowe szczegóły w obszarach ciemnych i jasnych, analizując i optymalizując poszczególne części obrazu w czasie rzeczywistym.

Rozwiązanie Studio Master Colour pozwala telewizorom 4. precyzyjnie odtwarzać kolory nawet przy niskim nasyceniu i jasności, co zwiększa jakość obrazu w ciemnych scenach. Co więcej, firma THX niedawno przyznała serii AX800 prestiżowy certyfikat THX 4K Display za zdolność idealnie wiernej reprodukcji barw. Ponadto telewizory AX800 i AS800 mają certyfikat ISF, który potwierdza, że można je profesjonalnie kalibrować.

Seria AX80. oferuje nowy port HDMI 2.0, który jest zgodny z protokołem High-Bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 i pozwala przesyłać sygnały 4K z dużą szybkością. Oprócz tego telewizory z serii AX800 wyposażono w terminal DisplayPort. Z kolie zaawansowany mechanizm skalujący pozwala oglądać filmy Full HD Blu-Ray lub programy telewizyjne w jakości zbliżonej do 4K.

AX80. i AS800 obsługują szeroką gamę sygnałów wejściowych, umożliwiając dostęp do treści z praktycznie dowolnego źródła. Podwójny tuner HD może jednocześnie odbierać dwa różne programy HD z telewizji kablowej, satelitarnej lub DVB-T i nagrywać jeden z nich na zewnętrznym dysku USB. Można rozpocząć oglądanie poprzednio nagranego programu, podczas gdy nagrywa się kolejny albo oglądać transmisję na żywo, a jednocześnie nagrywać inny program, lub też przesyłać go przez internet lub sieć prywatną do tabletu lub smartfona. Ponadto wszystkie trzy serie Viera są wyposażone w dwa gniazda Common Interface Plus, co umożliwia dekodowanie i oglądanie dwóch różnych kanałów płatnych.

Aby zapewnić więcej rozrywki, funkcja HbbTV łączy klasyczną telewizję z internetem, zapewniając uzupełniające informacje o programach, a także dostęp do bibliotek medialnych wielu nadawców. Zintegrowana łączność Wi-Fi i DLNA pozwala surfować po internecie i korzystać z coraz liczniejszych aplikacji internetowych, a także cieszyć się zdjęciami, filmami lub muzyką przechowywaną w urządzeniach sieci domowej albo na nośnikach USB.

Funkcja my Stream, dostępna w seriach AX80. i AS800 dostarcza członkom rodziny personalizowaną treść z różnorodnych źródeł. W zależności od osobistych preferencji użytkownicy mają dostęp do filmów i programów z sieci kablowych, telewizji naziemnej oraz serwisów wideo na żądanie (VOD). Interfejs my Stream obejmuje nagrane programy, domowe filmy, rodzinne zdjęcia, strony internetowe i wideo online.

Za pomocą aplikacji Panasonic TV Remote 2 oraz nowego przycisku „My Button”. na pilocie do telewizora można zbudować osobisty profil ulubionej treści. Naciśnięcie tego przycisku informuje telewizor, że użytkownikowi podoba się rodzaj programu, który obecnie ogląda. Na podstawie metadanych programu oraz zaawansowanych algorytmów usługa ta prezentuje dalsze rekomendacje.

Obraz
© AS800 (fot. Materiały prasowe)

Technologia rozpoznawania głosu Voice Print, dostępna za pośrednictwem dotykowego pilota pozwala stwierdzić, który członek rodziny używa telewizora i automatycznie przywołać jego profil my Stream. Ponadto, system instrukcji głosowych rozumie nie tylko pojedyncze słowa, ale również całe zdania.

Czujnik zbliżeniowy w połączeniu z rozpoznawaniem twarzy przez wbudowaną kamerę pozwala stwierdzić obecność użytkownika i automatycznie wyświetlić odpowiednie informacje, takie jak prognoza pogody, wiadomości, godzina i powiadomienia. Wszystko to dzieje się nawet bez włączania telewizora. Przebywając poza domem, można również wysyłać członkom rodziny wiadomości tekstowe, wideo lub zdjęcia za pośrednictwem usługi Panasonic Cloud i aplikacji TV Remote 2. będą one dostępne na pasku Info Bar telewizora.

Za pomocą aplikacji Panasonic TV Remote 2 App i usługi Panasonic Cloud można oglądać na tablecie lub smartfonie, w dowolnym miejscu na świecie, programy telewizyjne i filmy z dysku USB podłączonego do telewizora. Funkcja TV Anywhere pozwala obejrzeć część filmu w domu, włączyć nagrywanie przed wyjazdem w podróż, a następnie kontynuować oglądanie filmu od tego samego miejsca w hotelowym pokoju. Jeśli użytkownik zapomni uruchomić nagrywanie, może to nadal zrobić spoza domu za pomocą aplikacji Panasonic TV Remote 2. Modele AS640, AS650, AS740 i AS750

Modele AS640. AS650, AS740 i AS750 są wyposażone w usługę TV Anywhere, która zapewnia dostęp do programów telewizyjnych lub nagrań z dowolnego miejsca na świecie, a Remote Sharing pozwala wysyłać zdjęcia, wideo lub wiadomości bezpośrednio do telewizora. Aby umożliwić intuicyjne, indywidualne korzystanie z telewizora, funkcja my Stream (podobnie jak w modelach AX800 i AS800) oferuje personalizowane kanały treści dla wszystkich członków rodziny.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Seria AS64. jest dostępna z ekranami o przekątnej 40, 48 lub 55 cali, a AS650 — z sześcioma różnymi ekranami o przekątnej od 39 do 60 cali. Ponadto AS740 i AS750 są dostępne z trzema ekranami o przekątnej od 42 do 55 cali.

Dzięki podświetleniu Direct LED (D-LED) nowe telewizory zapewniają dobrą jakość obrazu i jednolitą jasność. Technologie przetwarzania obrazu z procesorem Dual Core Plus i funkcją 120. Hz BackLight Scanning Intelligent Frame Creation Pro (BLS IFC) dbają o płynny ruch i ostre detale. Funkcja Brilliant Contrast ma zapewnić natomiast odpowiednią głęboką czerń i jasną biel.

Seria AS75. z wbudowanym podwójnym tunerem HD umożliwia odbiór wszystkich cyfrowych programów HD i SD z telewizji kablowej, satelitarnej i DVB-T bez dodatkowego odbiornika. Może jednocześnie odbierać dwa programy HD i zapisywać jeden z nich na zewnętrznym dysku USB. Podobnie jak w wyższych seriach dostępna jest funkcja telewizji hybrydowej HbbTV, łączność Wi-Fi i DLNA. Model AS750 jest wyposażony w trzy wejścia USB do transmisji danych, w tym USB 3.0 do ultraszybkich połączeń (AS650 ma dwa wejścia USB 2.0).

Podczas rozmów wideo przez Skype kamera wysokiej rozdzielczości wbudowana w AS74. wysuwa się automatycznie, a następnie chowa po zakończeniu połączenia.

Za pomocą aplikacji Panasonic TV Remote 2 App i usługi Panasonic Cloud można oglądać na tablecie lub smartfonie, w dowolnym miejscu na świecie, programy telewizyjne i filmy z dysku USB podłączonego do telewizora. Podobnie jak w modelu AS80. i AX800 dostępne są takie funkcje jak my Stream, My Button czy Voice Assistant.

Modele AS600, AS520, AS500 i A400

Podstawowe modele z serii AS600. AS520, AS500 i A400 wykorzystują 100Hz Back Light Blinking (BLB). Telewizory AS600 są też wyposażone w dwurdzeniowy procesor (CPU) i funkcje my Stream i Remote Sharing, a także My Button i Voice Assistant.

Obraz
© AS600 (fot. Materiały prasowe)

Dzięki zintegrowanemu tunerowi HD (modele AS600. AS520, AS500) telewizory te są zgodne z sygnałami telewizji naziemnej oraz kablowej. Aby zapewnić jeszcze więcej rozrywki, funkcja HbbTV łączy klasyczną telewizję z internetem, zapewniając uzupełniające informacje o programach, a także dostęp do bibliotek medialnych wielu nadawców.

Zintegrowana łączność Wi-Fi i DLNA pozwala surfować po internecie i korzystać z coraz liczniejszych aplikacji, a także cieszyć się zdjęciami, filmami lub muzyką przechowywaną w urządzeniach sieci domowej albo na nośnikach USB.

Za pomocą funkcji Swipe & Share można szybko przenieść ulubioną treść z tabletu lub smartfona na duży ekran telewizora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)