Nowe telewizory Panasonic na rok 2013

Nowe telewizory Panasonic na rok 2013
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.02.2013 13:40, aktual.: 12.02.2013 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas trwającej corocznej Konwencji Panasonic w Nicei, firma zaprezentowała całą gamę nowych telewizorów na rynek europejski na rok 2013

Lepsza jakość obrazu

Panasonic z każdym rokiem poprawia jakość paneli plazmowych i LCD LED stosowanych w telewizorach japońskiego producenta. W modelach NeoPlasma na 201. rok znalazło się kilka nowatorskich rozwiązań. Dzięki zastosowaniu w ekranach plazmowych nowego, czerwonego fosforu, udało się poprawić odwzorowanie kolorów, a technologia Focused Field Drive (FFD) 3000 Hz pozwoliła uzyskać większą ostrość ruchu lub, inaczej mówiąc, mniejsze rozmycia podczas dynamicznych scen. Dodatkowo w tegorocznych modelach z najwyższej półki – VIERA ZT60 - znalazły się panele Studio Master, które zapewniają najgłębszą czerń spośród wszystkich ekranów Panasonica. W serii ZT użyto również nowy filtr High Contrast Pro, który ogranicza odbicia światła, generując ostrzejszy obraz o większym kontraście nawet w jasnym otoczeniu. Ponadto modele z serii ZT60 i VT60 zawierają mechanizm przetwarzania obrazu Hexa, który poprawia szczegółowość filmów, wydarzeń sportowych czy gier w wysokiej rozdzielczości.

Zmiany w jakości obrazu nie ominęły również modeli z matrycami LED IPS. Panasonic w nowych modelach zastosował ulepszone panele IPS, które zapewniają większe kąty widzenia przy minimalnej stracie jakości obrazu w porównaniu do paneli poprzednich generacji. W nowych LED-ach znajdziemy też skanowanie z podświetleniem i poprawiony współczynnik kontrastu z dokładniejszą kontrolą miejscowego przyciemniania, które zapewniają wyraźny obraz wysokiej jakości z lepszym odwzorowaniem kolorów. Szybkie skanowanie z podświetleniem 360. Hz ogranicza rozmycia i utratę szczegółów w scenach przedstawiających dynamiczny ruch.

Łatwiejsza obsługa

Zmiany w nowych modelach, tak plazmowych, jak i LED, dotyczą również obszaru ergonomii użytkowania. Pierwszą zmianę dostrzeżemy już na ekranie głównym telewizora, który będziemy mogli dostosować do własnych preferencji. Wzorem smartfonów i tabletów, w nowych telewizorach będziemy mogli założyć kilka kont użytkownika –. poszczególne osoby rozpoznawane są za pomocą wbudowanej w telewizor kamerki i algorytmów rozpoznawania twarzy. Po zalogowaniu będziemy mogli umieścić na ekranie głównym własną tapetę oraz dostosować wyświetlane widżety. Mówiąc o smartfonach i tabletach, należy odnotować nową wersję funkcji Swipe & Share 2.0, która pozwoli w łatwy sposób strumieniować i udostępniać zdjęcia czy wideo między telewizorem, a urządzeniami mobilnymi. Materiały przesłane z urządzeń z systemem iOS lub Android będziemy mogli również szybko zapisać na dysku twardym podłączonym do złącza USB w telewizorze. Nowością jest również możliwość wyszukiwania, wprowadzania słów kluczowych, adresów URL czy wiadomości w sposób
głosowy przez dyktowanie tekstu do kontrolera dotykowego Touch Pad Controller telewizora Smart VIERA albo zgodnego smartfonu lub tabletu. Funkcja ta będzie dostępna w wybranych językach, niestety nie wiemy jeszcze czy będzie wśród nich polski. W nowych telewizorach plazmowych Panasonic znajdziemy również pióro dotykowe (TY-TP10E), które umożliwia elektroniczne rysowanie lub pisanie po ekranie telewizora.

Lepsze funkcje komunikacyjne

Wszystkie nowe telewizory HD Smart VIERA udostępniają rozszerzoną platformę VIERA Connect, zawierającą nowe opcje strumieniowego przesyłania materiałów wideo, funkcje społecznościowe, w pełni zintegrowane aplikacje oraz funkcje wyszukiwania, które usprawniają i ułatwiają obsługę. We wszystkich telewizorach Smart VIERA znajdziemy również wbudowany moduł WLAN. Do wybranych modeli z oferty na 201. r. Panasonic wprowadził też nowy podwójny tuner HD, który pozwala oglądać jeden program i jednocześnie nagrywać drugi lub oglądać jeden program na telewizorze, podczas gdy inny domownik ogląda drugi program na tablecie. Seria telewizorów plazmowych VT60 i LED-ów WT60 są też wyposażone w pierwszą w historii telewizorów Panasonic wbudowaną kamerę, która oprócz połączeń wideo służy również do rozpoznawania twarzy użytkowników telewizorów.

Rozwiązania ekologiczne

Panele zastosowane w modelach plazmowych serii ZT6. nie zawierają rtęci i ołowiu, zaś nowo opracowane procesy stosowania fosforu i produkcji panelu tylnego wydłużają żywotność panelu plazmowego nawet do 100 000 godzin, zanim jego jasność zmniejszy się o połowę. W praktyce oznacza to ponad 30 lat oglądania obrazu przez 8 godzin dziennie. Z kolei nowe panele LED/LCD firmy Panasonic zmniejszają zużycie energii nawet o 15 proc. Nowe materiały zastosowane w panelach LCD zapewniają zaś wydajniejszą transmisję światła, a stosowną jasność obrazu zapewnia wydajniejszy układ podświetlenia LED.

Ponadto zarówno w telewizorach LED, jak i plazmowych zastosowano nowy system Eco Navigation, który umożliwia regulowanie ustawień całego zestawu funkcji oszczędzania energii. Obejmuje on funkcję Intelligent Auto Standby, która zapewnia automatyczne wyłączanie podłączonych urządzeń audio i wideo, jeśli nie są one używane. Z kolei tryb Eco zapewnia dostosowywanie jasności obrazu do poziomu oświetlenia w pomieszczeniu.

Nowe serie telewizorów plazmowych Panasonic

Seria ZT60 - sztandarowa seria 60-calowych telewizorów plazmowych 3. Full HD Smart VIERA. Telewizory te są wyposażone w panel Studio Master, mechanizm przetwarzania obrazu Hexa, podwójny tuner HD, a wyświetlacz 2D/3D posiada certyfikat THX. Wzornictwo serii ZT60 opiera się na koncepcji „jednej tafli szkła”. W tej serii znajdziemy też wszystkie omówione wcześniej zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę.

Seria VT60 - modele z tej serii dostępne są w trzech rozmiarach przekątnej ekranu: 55. 60 i 65 cali. Są wyposażone w panel 3D Full HD NeoPlasma z FFD 3000 Hz, podwójny tuner HD, panel Infinite Black Ultra, głośniki VR-audio Stage Pro 2.1, wbudowaną kamerę, zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę, a wyświetlacz, podobnie jak w modelach z serii ZT60, posiada certyfikat THX.

Seria GT60 - modele z tej serii dostępne są z dwiema przekątnymi ekranu: 4. i 50 cali. Oba są wyposażone w następujące rozwiązania: panel 3D Full HD NeoPlasma z FFD 3000 Hz, mechanizm przetwarzania obrazu Hexa, wyświetlacz 2D/3D z certyfikatem THX i zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę.

Seria ST60 - modele z serii Smart VIERA ST6. są dostępne w czterech rozmiarach przekątnej ekranu: 42, 50, 55 i 65 cali. Wszystkie są wyposażone w następujące rozwiązania: panel 3D Full HD NeoPlasma z FFD 2500 Hz, panel Infinite Black Pro, zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę, Web Content Optimiser - wyraźne, płynne wyświetlanie filmów z internetu na telewizorze.

Seria X60 - modele z serii VIERA X6. są dostępne z dwiema przekątnymi ekranu: 42 i 50 cali. Jest to jedyna seria w tegorocznej ofercie telewizorów plazmowych HD nieobejmująca modeli 3D. Modele są wyposażone w następujące rozwiązania: obsługa standardu HD oraz technologia SubField Drive 600 Hz, odtwarzacz multimedialny - możliwość oglądania zdjęć i filmów oraz słuchania muzyki na telewizorze bezpośrednio z pamięci USB, złącza HDMI i port USB.

Nowe serie telewizorów LCD/LED Panasonic

Seria WT60 - to sztandarowa seria telewizorów Full HD 3. LED/LCD z panelem IPS Smart VIERA, dostępnych w dwóch rozmiarach przekątnej ekranu: 47 i 55 cali. Modele tej serii są wyposażone w następujące rozwiązania: telewizor Full HD 3D LED IPS ze skanowaniem z podświetleniem 3600 Hz, szerszy kąt widzenia, mechanizm przetwarzania obrazu Hexa, inteligentne miejscowe przyciemnianie, Infinite Contrast, Clear Panel Pro, podwójny tuner HD, wbudowana kamera, zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę.

Seria DT60 - telewizory z tej serii są dostępne w pięciu rozmiarach przekątnej ekranu: 42. 47, 50, 55 i 60 cali. Każdy model jest wyposażony w następujące rozwiązania: telewizor Full HD 3D LED IPS ze skanowaniem z podświetleniem 1600 Hz, mechanizm przetwarzania obrazu Hexa, inteligentne miejscowe przyciemnianie, Clear Panel Pro, szeroki kąt widzenia 178 stopni, podwójny tuner, zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę.

Seria FT60 - seria Smart VIERA FT6. obejmuje dwa modele o dwóch przekątnych ekranu: 42 i 47 cali. Są one wyposażone w następujące rozwiązania: telewizor Full HD 3D LED IPS ze skanowaniem z podświetleniem 1600 Hz, Clear Panel Pro, mechanizm przetwarzania obrazu Hexa, szeroki kąt widzenia 178 stopni, zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę.

Seria ET60 - modele z serii Smart VIERA ET60. dostępne z przekątnymi ekranu 42, 47, 50 i 55 cali, są wyposażone w następujące rozwiązania: telewizor Full HD 3D LED IPS ze skanowaniem z podświetleniem 600 Hz, szeroki kąt widzenia 178 stopni, zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę, w tym VIERA Connect, my Home Screen oraz Swipe and Share 2.0.

Seria E60 - modele Full HD 3. LED/LCD Smart VIERA E60 są dostępne w czterech rozmiarach przekątnej ekranu: 32, 39, 42 i 50 cali. Wszystkie są wyposażone w następujące rozwiązania: telewizor LED Full HD z miganiem podświetlenia z częstotliwością 100 Hz, wysoki kontrast, Web Content Optimiser, zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę, w tym VIERA Connect, my Home Screen oraz Swipe and Share 2.0.

Seria EM6 - modele z serii VIERA EM6 są dostępne w trzech rozmiarach przekątnej ekranu: 32. 39 i 50 cali. Są wyposażone w następujące rozwiązania: telewizor LED Full HD z miganiem podświetlenia z częstotliwością 100 Hz, wysoki kontrast, V-audio - dźwięk z dwukierunkowych głośników, odtwarzacz multimedialny - możliwość oglądania zdjęć i filmów oraz słuchania muzyki na telewizorze bezpośrednio z pamięci USB.

Seria X6 - smart VIERA X6 to model 24-calowy wyposażony w następujące funkcje: smukła obudowa i panel LED HD, VIERA Connect, wysoki kontrast, V-audio.

Seria XM6 - modele z serii VIERA XM6 są dostępne w trzech przekątnych ekranu: 19. 24 i 32 cale. Są wyposażone w następujące rozwiązania: wąska oprawa i panel LED HD, wysoki kontrast, odtwarzacz multimedialny - możliwość oglądania zdjęć i filmów oraz słuchania muzyki na telewizorze bezpośrednio z pamięci USB.

Seria B6 - modele z tej serii dostępne są w czterech przekątnych ekranu: 32. 39, 42 i 50 cali. Są wyposażone w następujące rozwiązania: wysoki kontrast, odtwarzacz multimedialny - możliwość oglądania zdjęć i filmów oraz słuchania muzyki na telewizorze bezpośrednio z pamięci USB, dwa złącza HDMI i jeden port USB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także