Nowe telewizory Panasonic na 2019

Nowe telewizory Panasonic na 2019

Nowe telewizory Panasonic na 2019
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko
20.02.2019 09:18, aktualizacja: 21.02.2019 09:53

Panasonic prezentuje cztery serie telewizorów OLED w 2019 r., podwajając ofertę urządzeń OLED z roku 2018. Większość modeli dostało wsparcie technologii HDR10+, Dolby Vision i Dolby Atmos.

W zeszłym miesiącu na targach CES Panasonic zaprezentował swój flagowy model telewizora OLED na rok 2019, czyli GZ2000. Obecnie część z najbardziej pożądanych funkcji modelu GZ2000, w tym obsługa standardów HDR10+, Dolby Vision i Dolby Atmos została udostępniona w całej ofercie modeli telewizorów Panasonic OLED i LCD na rok 2019, z wyłączeniem podstawowych modeli 4K LCD.

W roku 2019 Panasonic podwaja liczbę serii telewizorów OLED do czterech. Obejmuje to serie GZ2000, GZ1500, GZ1000 i GZ950, wszystkie oparte na inteligentnym procesorze Panasonic HCX PRO. Oprócz obsługi nowej generacji dynamicznych formatów metadanych HDR10+ i Dolby Vision, wszystkie modele telewizorów OLED są precyzyjnie dostrojone przez hollywoodzkiego specjalistę od kolorystyki, Stefana Sonnenfelda.

W tym roku pojawią się również cztery nowe serie telewizorów 4K LCD: GX940, GX900, GX800 i GX700. Flagowy model GX940, dostępny tylko z ekranem o przekątnej 75 cali jest oparty na nowym procesorze HCX Pro i również obsługuje standardy Dolby Vision i HDR10+.

Wszystkie telewizory mają systemy fonii wyposażone z myślą o technologii Dolby Atmos. W modelu GZ2000 zastosowano pierwsze na świecie wbudowane głośniki skierowane do góry, które mogą dostarczyć dźwięk Dolby Atmos jako element całego systemu audio z silnikiem Jeno, dostrojone przez specjalistów marki Technics. Model GZ1500 ma własny elegancki i kompaktowy głośnik Blade Speaker wbudowany bezpośrednio w podstawę telewizora. Częściowo dzięki przednim głośnikom o dużej mocy, model GZ1500 zapewnia bardzo atrakcyjną przestrzenną scenę dźwiękową.

Obraz
© WP.PL

Wszystkie serie telewizorów OLED oraz flagowy model LCD, czyli GX940, obsługują nowy format zdjęć HLG Photo, przenoszący fotografię do świata HDR. Wszystkie modele OLED współpracują też z popularnymi asystentami głosowymi, dzięki czemu można je ściśle zintegrować z instalacją inteligentnego domu.

Telewizory Panasonic 4K LCD obsługują wszystkie opcje HDR: HDR10, HLG, HDR10+ i Dolby Vision HDR. Nawet podstawowa seria GX700 (z ekranami o przekątnej 40, 50, 58 i 65 cali) z procesorem Studio Colour Engine zapewnia obsługę typowych formatów HDR10 i HLG (Hybrid Log Gamma).

Dzięki wyższej częstotliwości odświeżania ekranu równej 100 Hz i inteligentnemu procesorowi HCX PRO, flagowy 75-calowy model GX940 obejmuje ten sam szeroki zestaw formatów HDR, co telewizory OLED, w tym rodzący się dopiero format HLG Photo. Procesor HCX PRO błyskawicznie analizuje i optymalizuje barwę, kontrast i wyrazistość wszelkich treści wideo 4K, zapewniając widzom oglądanie możliwie najlepszego dostępnego obrazu telewizyjnego niezależnie od źródła.

Obraz
© WP.PL

HDR: już nie tylko dla obrazów ruchomych. Standard HLG Photo pozwala w pełni docenić zdjęcia HDR w telewizorze. Standard HDR istnieje w świecie fotografii od pewnego czasu, ale nie cieszy się zbyt dużym wzięciem, ponieważ używane formaty (często spotykane w smartfonach) nie są kompatybilne z telewizorami, na których coraz więcej z nas lubi oglądać także zdjęcia. Teraz wszystko to zmienia się dzięki HLG Photo, nowemu formatowi HDR dla zdjęć, wykorzystującemu profil HLG. Wszystkie nowe telewizory Panasonic OLED i telewizor LCD GX940 są kompatybilne z HLG Photo - podobnie jak niektóre najnowsze aparaty Panasonic LUMIX. Dzięki współpracy telewizora Panasonic
z systemem HLG Photo z kompatybilnym aparatem fotograficznym, widzowie mogą teraz podziwiać najbardziej naturalnie wyglądające obrazy o szerszym zakresie dynamiki, oglądając swoje ulubione zdjęcia z wakacji.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)